Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Lotnisko w Radomiu się rozrasta! Aż cztery nowe trasy na horyzoncie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 27.11.2023 17:10

Lotnisko w Radomiu się rozrasta! Aż cztery nowe trasy na horyzoncie

Lotnisko w Radomiu
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Lotnisko w Radomiu od czasów otwarcia jest tematem kpin i szydery ze strony wielu podróżnych. Jak się okazuje, niesłusznie. Port niebawem włączy do swojej siatki połączeń nowe trasy. 

Portal Fly4free.pl prześwietlił system rezerwacyjny narodowego przewoźnika Polskich Linii Lotniczych LOT. Jak się okazuje, lotnisko w Radomiu czekają spore zmiany. 

Nowe trasy z lotniska w Radomiu

Od czerwca 2024 r. LOT będzie wykonywał połączenia na trasie Radom-Ochryda. Do tej pięknej perły Macedonii Północnej polecimy raz w tygodniu do końca września. Dodatkowo, w każdą niedzielę w sezonie letnim samolot z Radomia będzie kursował do Podgoricy. 

Stolica Czarnogóry z pewnością spodoba się wielu podróżnym. Loty w jedną stronę startują od ok. 400-500 zł, jednak do wakacji jeszcze dużo czasu, więc i ceny mogą pójść w dół. 

Z Radomia do Albanii i Grecji

Radom najwyraźniej upodobał sobie mniej oblegane trasy. W okresie od czerwca do września na pokładzie PLL LOT dolecimy do Tirany i greckiej Prewezy. 

Do Albanii i nad Morze Jońskie polecimy kolejno w niedzielę i w piątek. Dziennikarze Fly4free.pl zaznaczają, że wspomniane loty startują w drugiej połowie czerwca, co może zwiastować dość małą liczbę połączeń z lotniska w Radomiu w pierwszej połowie miesiąca. 

Koniec z lotami do Paryża z Radomia

Jak wskazuje wakacyjna siatka połączeń, z Radomia nadal będzie można polecieć dwa razy w tygodniu do Rzymu. 

Najprawdopodobniej jednak znikną z Radomia połączenia do Paryża. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że ostatnie loty na tej trasie zostaną wykonane na początku stycznia 2024 r.

Za; Fly4free.pl