lotnisko nadchodzą zmianyPixabay/Pawel_Pacholec

Lotnisko, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Nad morzem nadchodzą wielkie zmiany

Lotnisko nad morzem ma stać się miejscem, jakiego w naszym kraju jeszcze nie było. Odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu rozpoczynającego budowę. Efekt ma być imponujący. Koszt budowy oceniono na około 66 milionów złotych netto. Prognozy wskazują na to, że podziwiać budynki będzie można już w następnym roku.

Lotnisko na północy Polski zostanie przebudowane. W Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisano już akt erekcyjny, który uroczyście rozpoczął budowę wyjątkowego kompleksu usługowego na terenie lotniska. Pierwszy z biurowców będzie miał 6 pięter i 2 kondygnacje podziemne, a to dopiero początek zmian w ramach nowej inwestycji Airport CIty Gdańsk. O wielkich zmianach opowiedział prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Po wielkich zmianach, jakie zaplanowano w ramach inwestycji Airport City Gdańsk, polskie lotnisko powiększy się o wyjątkowy kompleks. Podpisano już uroczysty akt erekcyjny, który rozpoczął budowę pierwszego budynku - Alpha. Podczas uroczystości wmurowano także kamień węgielny pod biurowiec. Zgodnie z planem nowoczesnej inwestcji komercyjnej na terenie lotniska stanie 7 biurowców, w których będą oferowane funkcje gastronomiczne, usługowe i hotelowe. Nazwy budynków to Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot oraz Golf.

Lotnisko w Gdańsku czekają wielkie zmiany

Polskie lotnisko ma zmienić się nie do poznania. Rozpoczęto już budowę biurowca Alpha, w którym zaplanowano biura oraz strefę gastronomiczno-usługową. Według informacji przekazanych przez serwis Tanie Loty, powstają także projekty strefy sportu i rekreacji. Na miejscu dostępnych ma być łącznie 197 miejsc parkingowych, natomiast cała powierzchnia najmu ma wynieść 8,5 tys. m kw. Pomorskie uczelnie oraz organizacje pozarządowe planują także ścieżki kulturoznawcze i rekreacyjne. Sam budynek ma być wyposażony w ochronę, która będzie funkcjonowała całodobowo oraz inteligentny system zarządzania. Jest to pierwsza placówka powstająca w ramach Airport City Gdańsk.

- Budowa biurowca Alpha to początek realizacji Airport City Gdańsk, naszego marzenia o nowoczesnym i przyjaznym centrum biurowo-biznesowym na lotnisku. To także szansa na dywersyfikację naszych przychodów. Jak ważna to jest kwestia, pokazała epidemia koronawirusa, która wygasiła ruch lotniczy na całym świecie. W tym czasie ani na chwilę nie zatrzymaliśmy budowy nowego centrum biurowego na lotnisku. Wierzymy, że na tym trudnym rynku nieruchomości komercyjnych zajmiemy ważne i atrakcyjne miejsce - słowa prezesa Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasza Kloskowskiego cytuje serwis Tanie Loty.

Lotnisko stanie się miejscem, w którym pojawić się ma aż 7 biurowców. Budynek Alpha, którego budowa już się rozpoczęła, ma być przystosowany do użytku przez osoby niepełnosprawne. Ponadto inwestycja ma też otrzymać certyfikat o energooszczędności wydany przez Leed Gold. Imponująca placówka powstaje na terenie pomiędzy ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko Terminalu Pasażerskiego T2 Portu Lotniczego Gdańsk. Całkowity koszta ma wynieść prawie 66 milionów złotych netto, natomiast termin jej zakończenia wyznaczono na II kwartał 2021 roku. W jednym z artykułów pisaliśmy również o turystycznych podróżach w kosmos.

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł