Turysci.pl > Polska > LOT obniża ceny biletów dla Ukraińców
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:23

LOT obniża ceny biletów dla Ukraińców

flight-g2b1ab8631 1280
fot. Pixabay/ RyanMcGuire

PLL LOT oferuje niższe ceny biletów oraz elastyczne zasady zwrotu dla Ukraińców — poinformował we wtorek narodowy przewoźnik. W komunikacie czytamy, że oferta dotyczy podróży z Polski, Rumunii, Węgier i Słowacji i będzie ważna do 31 maja br.

PLL LOT wyciągnął rękę do uchodźców z Ukrainy, którzy chcą przedostać się do innego państwa. Polski narodowy przewoźnik zaoferował znaczne zniżki oraz inne udogodnienia dla pasażerów z ukraińskim paszportem.

PLL LOT oferuje zniżki na bilety dla Ukraińców

- Informujemy naszych pasażerów z Ukrainy o dedykowanej ofercie obejmującej niższe ceny biletów oraz elastyczne zasady zwrotu i wprowadzania zmian. Oferta dotyczy podróży z Polski, Rumunii, Węgier i Słowacji od 25 lutego do 31 maja, dostępna jest w Contact Center i biurach lotniskowych PLL LOT - przekazał na Twitterze narodowy przewoźnik.

Jak czytamy w komunikacie, rabat dla dorosłych pasażerów wyniesie 30 proc., dla dzieci 50 proc., a niemowlęcia na kolanach osoby dorosłej otrzymają aż 99 proc. zniżki.

Ukraińscy pasażerowie będą mogli ponadto bezpłatnie zmienić rezerwację, nawet w przypadku niestawienia się na lot. Podróżni będą mogli również dokonać zwrotu za potrąceniem biletów dotąd niezwracalnych oraz dodać dodatkową sztukę bagażu w ramach limitu bagażowego (23 kg) do wykupionego biletu w taryfie bez bagażu — podał PLL LOT.

Według informacji podanych przez Straż Graniczną w poniedziałek, od początku agresji Rosji na Ukrainę do Polski uciekło 1 067 000 osób. 90 procent z nich stanowią obywatele Ukrainy, a pozostałe 10 proc. to przedstawiciele około 100 różnych narodowości z całego świata.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Tagi: