LOT wznowił połączeniaFot. wikimedia.commons/ Adrian Pingstone (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en)

LOT wznawia zagraniczne rejsy. Jednak nie ma powodów do radości, wszystko przez rząd

LOT niedawno przekazał wiadomość o wznowieniu zagranicznych rejsów. Zgodnie i informacjami przekazanymi przez narodowego przewoźnika wracają regularne rejsy do Ameryki. Mimo to Polacy nie mają powodów do radości. Rzeczywistość nie jest tak kolorowa, jakby się wydawało. Podróżni powinni zapoznać się ze szczegółami.

LOT wznowił regularne rejsy do Ameryki Północnej. Polski narodowy przewoźnik ruszył z połączeniami do Stanów Zjednoczonych. Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że linie lotnicze przekazały radosną nowinę, to ostateczni okazuje się, że rzeczywistość nie wygląda tak kolorowo. Ograniczenia, które wprowadził rząd, spowodowały, że firma wykonywała te loty w formule czarterowych rejsów specjalnych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tanie Loty PLL LOT wznowiły regularne rejsy między Warszawą a portami w Stanach Zjednoczonych. W siatce połączeń znalazły się porty lotnicze w takich miastach jak Nowy Jork i Chicago. Obostrzenia wprowadzone przez rząd spowodowały jednak, że LOT wykonywał te loty w formule czarterowych rejsów specjalnych.

LOT dostosowuje się do nowych ograniczeń

Polski narodowy przewoźnik LOT musi dostosować się do nowych ograniczeń, które wprowadził rząd. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, które weszło w życie w środę 11 listopada, obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do 10 państw. Wśród nich znalazły się także Stany Zjednoczone. Według obecnych ustaleń ograniczenia będą trwały do 24 listopada br.

Chociaż Stany Zjednoczone znalazły się na liście krajów, do których obowiązuje zakaz lotów międzynarodowych, pojawiły się pewne wyjątki. Wśród portów lotniczych wyłączonych z obostrzenia są lotniska w stanach Illinois i Nowy Jork. Te wyjątkowe procedury dotyczą również miejsc w Europie – takich jak Bośnia i Hercegowina, Gruzja oraz Czarnogóra. W raporcie nie znalazły się także kraje należące do Unii Europejskiej.

Chociaż LOT wznowił połączenia do Stanów Zjednoczonych, narodowy przewoźnik musiał dostosować się do nowych obostrzeń. Na Twitterze pojawiła się oficjalna informacja dotycząca publikacji nowego Rozporządzenia Rady Ministrów. Zgodnie z obecnie panującymi ograniczeniami polskie linie lotnicze potwierdziły, że wszystkie połączenia pomiędzy Nowym Jorkiem i Chicago a Warszawą przestaną być organizowane w formule czarterowych rejsów specjalnych.

LOT przekazuje szczegółowe informacje odnośnie połączeń

Jak informują narodowe linie lotnicze, dodatkowa rejestracja na poszczególne rejsy nie jest już wymagana od podróżnych. Bilety na te połączenia są dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz oficjalnej stronie przewoźnika. Firma przekazała też wiadomości dotyczące zmiany formuł rejsów, które nie mają wpływu na obostrzenia epidemiczne.

– Przed zakupem biletu i przed wylotem każdy pasażer powinien upewnić się, że spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nieposiadające takich uprawnień, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu – czytamy w komunikacie.

To jednak wcale nie oznacza dobrych wiadomości dla Polaków, którzy planują turystyczne podróże w kierunku Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z przekazanymi informacjami obywatele naszego kraju nadal nie mogą wybrać się na wczasy do USA. Potwierdza do dalsza część komunikatu przekazanego w mediach.

W myśl proklamacji Prezydenta USA cudzoziemcy, którzy w ciągu 14 dni przed przybyciem do USA przebywali w następujących krajach: Chiny, Iran, kraje Strefy Schengen (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Monako, San Marino, Watykan), Zjednoczone Królestwo (Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna) oraz Irlandia, mogą nie uzyskać prawa wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych pomimo spełnienia formalnych kryteriów. Ograniczenie dotyczące przekraczania granic obowiązuje do odwołania – treść komunikatu przekazuje portal tanie-loty.com.

Okazuje się, że dobre wiadomości przekazane przez LOT nie mają dużego wpływu na ruch turystyczny. Wczasowicze z naszego kraju nadal nie mogą podróżować w wielu kierunkach. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również wzroście zainteresowania pewnym krajem wśród Polaków. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródło: tanie-loty.com

Następny artykuł