Polacy uciekają z krajuUnsplash.com/@jeshoots

Niektórzy Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem

Polacy od jakiegoś czasu pracują zdalnie. Niektórzy z tych, którzy zarabiają w taki sposób, postanowili wyjechać za granicę. W taki sposób mogą przeczekać pandemię koronawirusa i pracować w egzotycznych krajach,

Polacy w tym roku częściowo przeszli na pracę zdalną. Niektórzy postanowili wykorzystać taką możliwość aby podróżować. Wyjeżdżają za granicę i pracują w hotelach lub prywatnych mieszkaniach. Wiele osób chce też tak przeczekać pandemię koronawirusa. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest Turcja.

Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliZrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyliCzytaj dalej

Polacy pracują zdalnie z egzotycznych krajów

- Mam męża Turka, więc często tu jesteśmy, jednak pierwszy raz uciekamy, żeby przezimować w Fethiye. [...] Jest jak w raju, 24 st. Celsjusza, codziennie spacery. Wszędzie obowiązują maseczki, ale wszystko jest otwarte. Wynajęliśmy mieszkanie. Ceny są różne, zaczynają się od 500 zł do nawet 6 tys. za apartamenty z dostępem do basenu - opowiada cytowana przez Onet.pl Polka.

Fatalne wieści z Tatr. Niestety, najgorsza sytuacja od lat, właściciele pensjonatów załamują ręceFatalne wieści z Tatr. Niestety, najgorsza sytuacja od lat, właściciele pensjonatów załamują ręceCzytaj dalej

Kobieta zachwyca się przestrzenią, w której można czuć się bezpiecznie nawet w czasach pandemii. Mieszka na tureckim osiedlu z ogrodem. Zwraca też uwagę na mniejszy stres i dodaj, ż nie wyobraża sobie wrócić do Polski w aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Jak powiedziała dla Onetu Polka, która od kilku lat mieszka w Turcji, powodów decyzji o wyjeździe może być kilka. Jednym z nich jest wysoka, wakacyjna temperatura, której próżno już szukać w jesiennej Polsce.

Kobieta uważa także, że Turcja jest bezpiecznym krajem. Mówi, że żyje się tam spokojnie i bezpiecznie, a sąsiedzi są bardzo przyjaźni, gościnni i tolerancyjni. Dodaje, że Turcy są podobni do Polaków, a jedyne co ich poróżnia, to wyznawana religia. Kolejnym atutem jest możliwość przebywania bez wizy przez okres 3 miesięcy.

- Stwierdziłam, że warto przyjechać na trochę do Turcji w czasie pandemii. Przyleciałam wczoraj do Stambułu. Koszty życia są trochę niższe, kurs liry w stosunku do złotówki bardzo korzystny, najlepszy chyba w historii - mówiła dla wspomnianego wcześniej portalu Zosia.

- Zakończyłam właśnie pracę w dużej firmie związanej z podróżami biznesowymi. Szukam obecnie pracy raczej w Polsce, ale na razie jest ciężko, więc przeczekam tutaj, aktywnie nadal szukając. W końcu większość rekrutacji odbywa się i tak zdalnie - dodała.

Portal TravelPlanet.pl podaje, że pobyty w Turcji na listopad i grudzień to ponad 20 procent rezerwacji w ciągu tych miesięcy. Polacy w większości decydują się na oferty biura podróży z obawy przed obowiązkiem odbycia kwarantanny. W przypadku wyjazdów zorganizowanych nie ma czego się obawiać.

Turcja jest też najbardziej korzystna pod względem finansowym. Przykładowo tydzień na Riwierze Tureckiej w hotelu 5-gwiazkowym w wersji all inclusive w listopadzie i grudniu kosztował wcześniej około 1300 złotych. W tym roku ceny są podobne, ale turyści wolą pobyty dwutygodniowe z maksymalnie korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Innym wyborem Polaków jest na przykład Malta. Jednak tam za taką samą cenę można skorzystać z hotelu 4-gwiazdkowego ze śniadaniami i objadokolacjami, a nie z ofertą all inclusive. Wyspa ma jednak lepszą komunikację od Turcji, co w przypadku pracy zdalnej może być kluczowe.

Koszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadająKoszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadająCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Onet

Następny artykuł