lockdown nie wyjdąFot. Pexels.com @Gustavo Fring (zdjęcie ilustracyjne)

Od wtorku całkowity lockdown, ludzie nie mogą wyjść z domu. Kolejny kraj podjął trudną decyzję

Lockdown zostanie wprowadzony na terenie całego kraju we wtorek 17 listopada. Władze Austrii zapowiedziały już rozpoczęcie przygotowań do całkowitego zamknięcia. Szczegółowe informacje mają zostać podane dzisiaj tj. 14 listopada po południu przez kanclerza Sebastiana Kurza. Podjęto bardzo trudną decyzję, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lockdown zostanie wprowadzony na terenie całej Austrii, jak informuje agencja prasowa Reuters. Władze rozpoczęły już przygotowania do wcielenia w życie najostrzejszych ograniczeń, które mają obowiązywać od wtorku 17 listopada. Szczegółowe informacje mają zostać przekazane przez kanclerza Sebastiana Kurza dzisiaj tj. 14 listopada po południu. W dobie drugiej fali zarażeń koronawirusa podjęto trudne decyzje.

RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożoneRMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożoneCzytaj dalej

Lockdown, który ma zostać wprowadzony we wtorek 17 listopada oznacza, że Austria najprawdopodobniej stanie się kolejnym krajem omijanym przez turystów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez onet.pl, całkowite zamknięcie, które ma obowiązywać na terenie całego państwa, będzie obowiązywało do 6 grudnia. Media sugerują, że władze rozszerzą też godzinę policyjną.

Całkowity lockdown w Austrii. Szykują się poważne obostrzenia

Całkowity lockdown w Austrii to kolejna decyzja, która wpłynie na drastyczne ograniczenie ruchu turystycznego w Europie. Przemieszczanie się po kraju stanie się zredukowane jedynie do minimum. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis onet.pl godzina policyjna, która obowiązuje od 20:00 do 6:00, zostanie rozszerzona na całą dobę.

Kolejne radykalne restrykcje w Austrii oznaczają, że ludzie będą mogli opuszczać domy jedynie w wyjątkowych przypadkach. Onet.pl donosi również, że władzę planują zamknięcie wszystkich sklepów, których działalność nie jest konieczna do codziennego funkcjonowania. Postanowienia dotyczą również szkół, które mają całkowicie zmienić tryb nauczania ze stacjonarnego na zdalny.

Już wcześniejsze restrykcje były znacznym utrudnieniem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. W październiku na terenie Austrii wprowadzony został częściowy lockdown, podczas którego zamknięto między innymi restauracje, kawiarnie, muzea oraz teatry. Te metody jednak nie zahamowały rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rząd odnotowuje stały wzrost potwierdzonej liczby przypadków, co w zaczęło skutkować coraz większą presją.

Najbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziNajbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziCzytaj dalej

Kolejny lockdown i coraz trudniejsza sytuacja w Europie

Kolejny lockdown w krajach europejskich znacznie przyczynia się do niemal całkowitego zamrożenia ruchu turystycznego. Na decyzję austriackiego rządu prawdopodobnie wpływ mogły mieć ostatnie statystyki Ministerstwa Zdrowia. W piątek 13 października Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekazało dramatyczną wiadomość o kolejnym rekordzie zarażeń – 9586 potwierdzonych przypadków w ciągu doby. Łącznie w kraju od początku pandemii zraziło się 191 228.

Decyzja austriackiego rządu prawdopodobnie zniechęci pozostałych turystów do odwiedzania tego kraju. Kolejne obostrzenia mogą dać się we znaki podróżnym, ponieważ wymuszają poważne zmiany w siatkach połączeń przewoźników. To natomiast znacznie komplikuje powroty do ojczyzny. Niedawno pisaliśmy o holenderskich liniach lotniczych, które postanowiły zmniejszyć liczbę lotów między innymi do Polski.

Przewoźnik potwierdził, że liczba lotów do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska zostanie zmniejszona. Na szczęście jak dotąd powodów do niepokoju nie mają Polacy, którzy zamierzają wracać do domu na święta. Zgodnie z zapewnieniami firmy ograniczenia nie będą obejmowały okresu świąteczno-noworocznego. Jednak podróżowanie między krajami jest coraz bardziej utrudnione.

Okazuje się jednak, że obecnie dobrym rozwiązaniem jest spędzanie krótkiego urlopu, nie wyjeżdżając z kraju. Chociaż w Polsce do 29 listopada obowiązują ograniczenia, zgodnie z którymi hotele i inne obiekty noclegowe mogą zakwaterować jedynie osoby podróżujące służbowo, medyków oraz pacjentów, wielu turystów decyduje się na wczasy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Z relacji jednej z Polek wynika, że nadal można zatrzymać się w hotelu i w dodatku otrzymać atrakcyjną ofertę, ponieważ branża robi co może, by chronić się przed bankructwem. Jeśli interesuje was ten temat, więcej możecie przeczytać tutaj.

Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaKlamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjściaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spójrz na swój tłuczek do mięsa. Ujawniamy do czego służy druga strona, niemal nikt nie znał zastosowania
  2. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
  3. Polka opowiedziała, jak podczas pandemii traktują obcokrajowców w Singapurze. Wielu łapie się za głowy
  4. Pan Sebastian co roku spędza Boże Narodzenie w ciepłych krajach. Jego tegoroczne plany wyciskają łzy z oczu
  5. Przypadkiem znaleźli 500-letni skarb w lesie. Wartość odbiera mowę, gratka dla fanów turystyki kulturowej
  6. Ogromna tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 13-latka, a jej młodsza koleżanka jest ranna
  7. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł