wiadomości problemy podróżyFot. Pexels.com @Negative Space (zdjęcie ilustracyjne)

Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróży

Wiadomości dla Polaków, którzy planują powrót do kraju w najbliższym czasie, mogą niepokoić. Niedawno holenderskie linie lotnicze poinformowały o cięciach w siatce połączeń międzynarodowych. To oznacza zmniejszenie liczby lotów do naszego kraju. Decyzja została podjęta z powodu dynamicznego wzrostu zarażeń koronawirusem w ostatnich tygodniach.

Wiadomości potwierdzone przez holenderskie linie lotnicze KLM mogą zaniepokoić podróżnych, którzy będą chcieli podróżować do Polski. Szczególnie zainteresować to może Polaków, którzy w najbliższym czasie planowali powrót do ojczyzny. Przewoźnik przekazał informacje o zmniejszeniu liczby lotów do naszego kraju z powodu dynamicznych zmian wywołanych drugą falą zarażeń koronawirusem w Europie. O szczegółach informuje portal onet.pl.

Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w MalborkuWielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w MalborkuCzytaj dalej

Z wiadomości przekazanych przez onet.pl wynika, że holenderskie linie lotnicze KLM planują wprowadzić szereg zmian w ofercie lotów na terenie Europy. Ta decyzja wpłynie również na przemieszczanie się w kierunku Polski. Chociaż ruch turystyczny jest już od dłuższego czasu ograniczony, to informacja ta może jednak zaniepokoić Polaków, którzy chcieli niedługo wrócić do ojczyzny.

Holenderskie linie lotnicze potwierdzają wiadomości o zmiejszenie liczby lotów

Według wiadomości, które opublikował serwis onet.pl, zmiany wprowadzane przez holenderskie linie lotnicze KLM dotkną 5 polskich miast. Mowa o połączeniach na trasie z Amsterdamu do Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Poznania i Krakowa. W listopadzie i grudniu liczba kursów zostanie zmniejszona. Przewoźnik jest zmuszony do cięć w siatce połączeń, jednak chce utrzymać jak najwięcej kierunków.

Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenieŻona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

– W wyniku drugiej fali koronawirusa i decyzji niektórych krajów o ponownym zamknięciu, linie KLM podjęły decyzję o zmianach w swojej ofercie lotów na terenie Europy w nadchodzącym okresie. Przewoźnik chce utrzymać jak najwięcej kierunków, jednak zredukuje częstotliwość lotów i liczbę dostępnych do sprzedaży miejsc. Liczba lotów z i do pięciu miast w Polsce w siatce KLM również zostanie zmniejszona, z wyłączeniem okresu świąteczno-noworocznego – komunikat KLM cytuje onet.pl.

Jak donosi onet.pl, holenderskie linie lotnicze KLM mają zamiar realizować loty do około 90-95 procent europejskich miejsc, jakie są w ofercie przewoźnika. Jednak obostrzenia wprowadzane przez kolejne kraje powodują, że firma musi zmniejszać liczbę lotów lub całkowicie je zawieszać, jak w przypadku, niektórych tras do Wielkiej Brytanii. Zredukowana zostanie także liczba oferowanych miejsc z około 50 do 40 procent.

– W trakcie pandemii KLM realizuje strategię polegającą na udostępnieniu podróżnym możliwie największej liczby kierunków. Dostosowując się do aktualnego poziomu popytu, linia oferuje swoje loty rzadziej i mniejszymi samolotami, ale dzięki temu podróżni mają do dyspozycji duży wybór destynacji, a linia utrzymuje swoją siatkę połączeń przez lotnisko bazowe w Amsterdamie. Część tras międzykontynentalnych jest nadal zawieszona dla ruchu pasażerskiego, a tam gdzie to możliwe połączenie jest utrzymywane wyłącznie dla przewozu towarowego – dodaje przewoźnik.

Dobre wiadomości dla Polaków, którzy będą wracali na Święta i Nowy Rok

Wśród wiadomości publikowanych przez holenderskie linie lotnicze KLM pojawiły się też dobre informacje. Ograniczenia wprowadzane przez przewoźnika nie będą obowiązywały w okresie świąteczno-noworocznym. Polacy, którzy w tym czasie planują powrót do ojczyzny, będą mieli do dyspozycji więcej kursów. Wiele wskazuje na to, że strategia, jaką przyjął przewoźnik, okazuje się skuteczna.

Zgodnie z informacjami, które podaje portal onet.pl, dzięki obecnie prowadzonej strategii holenderskie linie lotnicze KLM utrzymały swoją siatkę lotów w dużej części, co nie wszystkim firmom się udaje. Wielu przewoźników musiało zastosować drastyczne cięcia w połączeniach. Z części kursów rezygnowali między innymi WizzAir oraz Ryanair.

Linie lotnicze muszą bardzo szybko reagować na zmiany wynikające z obostrzeń wprowadzonych przez kraje europejskie, które często ogłaszane są dość niespodziewanie – nieraz zaskakując samych mieszkańców. 13 listopada podczas konferencji prasowej premier Słowacji Igor Matovicz opowiedział o znacznych utrudnieniach, jakie pojawią się na granicy z Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda Polsatu rozgrzała fanów do czerwoności. Niczego się nie wstydzi, zdjęcie z rajskiej plaży aż onieśmiela
2. Ważne słowa wicepremiera o zniesieniu obostrzeń. Podał termin, który zaskoczył wielu
3. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada

Jeśli interesuje was to, jakie procedury czekają turystów, którzy będą chcieli wjechać na teren Słowacji z terytorium Polski, możecie przeczytać o nich w jednym z naszych artykułów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Niestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróżyNiestety, zła wiadomość dla Polaków wracających do kraju. Tysiące ludzi może mieć problemy w podróżyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najszybsza, najpyszniejsza i oszałamiająco serowa zapiekanka ziemniaczana. Możemy jadać ją codziennie, nigdy się nie znudzi
  2. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało wstrząsające informacje. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, jakie kroki podejmie rząd?
  7. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł