Turysci.pl > Polska > Już od marca nowa linia lotnicza zadebiutuje w Polsce. W ceny aż trudno uwierzyć
Maja Lachowicz
Maja Lachowicz 24.03.2022 22:01

Już od marca nowa linia lotnicza zadebiutuje w Polsce. W ceny aż trudno uwierzyć

linie lotnicze z Ukrainy
Fot. unsplash.com/@iwnph

Tanie linie lotnicze, takie jak WizzAir i Ryanair, mają konkurenta. W marcu na polskie lotniska wkroczy Sky Up Airlines, czyli ukraiński przewoźnik, który zaoferuje połączenia do Kijowa. Bilety pojawiły się już w sprzedaży.

Tanie linie rozpoczynają walkę o pasażera

Pod koniec marca zyskamy możliwość dotarcia do Kijowa bezpośrednim lotem z dwóch portów lotniczych. Pierwszym jest Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, a drugim Port lotniczy Warszawa-Modlin.

Samolot SKy Up, fot. wikipedia.org/vasyatka1/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Wielu przewoźników z utęsknieniem czeka na koniec tego roku i z nadzieją patrzy w przyszłość. Pandemia poważnie odbiła się na branży lotniczej, która po niemalże roku dopiero powoli wraca do starej siatki połączeń.

Już pod koniec marca będziemy mogli odwiedzić stolicę naszego wschodniego sąsiada, o ile nie pojawią się problemy w związku z pandemią. Pojawienie się szczepionki powinno pomóc w ograniczeniu transmisji koronawirusa i tym samym poprawić naszą sytuację turystyczną.

Loty do Kijowa realizuje m.in. WizzAir, jednak ograniczenia w przekraczaniu granicy skutecznie odstraszyły pasażerów. Ukraińskie lotniska w tym roku zyskały bazy węgierskiego przewoźnika, jednak liczba połączeń nie jest tak duża, jak początkowo zakładano.

Sky Up oferuje tańsze bilety

Ukraińska linia chce podbić rynek w Polsce oferując na początek dwie trasy. Ceny biletów na tę chwilę wahają się między 21 a 78 dolarów, co jest dużą rozbieżnością. Wiele zależy od lotniska, a droższy jest w tym wypadku Gdańsk.

Samolot SKy Up, fot. wikipedia.org/ERIC SALARD from Paris, FRANCE/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Z Trójmiasta rejsy będą się odbywały w poniedziałki, środy i soboty. W tej chwili cena biletu w jedną stronę we wtorek 29 marca wynosi 48 dolarów, czyli ok. 176 zł w przypadku Sky Up. WizzAir oferuje identyczne połączenie w środę 30 marca za 359 zł. To aż dwa razy więcej, jednak wraz z upływem czasu ceny mogą się zmienić.

Z podwarszawskiego Modlina połączenia będą realizowane w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Cena w niedzielę 28 marca u Sky Up wynosi 21 dolarów, czyli ok. 77 złotych. WizzAir oferuje lot do Kijowa tego samego dnia z lotniska im. Chopina za 359 zł.

Turyści mogą na tym zyskać

Ceny podane obecnie przez ukraińskiego przewoźnika wypadają korzystnie nawet w porównaniu do innego low-costa. Na razie nie wiadomo, jak duże zainteresowanie tymi połączeniami będzie wśród polskich turystów, lecz z pewnością spodoba się pracownikom sezonowym z okolic Kijowa. 

W tej chwili bilety można kupować od ostatnich dni marca, do końca października. Z pewnością wiele będzie zależało od zapotrzebowania i linie lotnicze będą modyfikować siatkę połączeń. szykuje się wojna cenowa, na której najwięcej zyskają turyści.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Wprost