Linie lotnicze przygotowały nagranieyoutube.com/ Alaska Airlines (screen)

Linie lotnicze porwały tłumy. Wystarczyło jedno nagranie. Wideo obiega internet

Linie lotnicze musiały zrobić wiele, aby dostosować swoje usługi do warunków pandemicznych. Z tego powodu tak ważne jest, aby pasażerowie stosowali się do zasad bezpieczeństwa. W kampanii mającej na celu promocję bezpiecznych lotów, przewoźnik Alaska Airlines przygotował specjalne wideo z choreografią. Podbiło internet.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o jakich zasadach bezpieczeństwa przypomina film
  • jak pracownicy linii lotniczej przygotowywali się do nagrania
  • jaką inną kampanię przeprowadzono z powodu pandemii

Linie lotnicze znalazły się w tym roku w poważnym kryzysie z powodu pandemii koronawirusa. Aby móc ponownie w pełni funkcjonować, konieczne było zastosowanie się do restrykcji. Jeden z przewoźników postanowił zachęcić pasażerów do stosowania się do zasad bezpieczeństwa nagrywając spektakularne wideo.

Linie lotnicze prezentują taneczne nagranie

Firmą, która postanowiła stworzyć takie wideo, jest pochodząca ze Stanów Zjednoczonych linia lotnicza Alaska Airlines. Nagranie, na którym można zobaczyć niesamowitą choreografię, zostało przygotowane z dużą dokładnością i wygląda profesjonalnie, niczym prawdziwy teledysk.

- W Alasce bardzo kochamy bezpieczeństwo, dlatego też nasi pracownicy zrobili wideo. Obejrzyj #AlaskaSafetyDance i dowiedz się, jak bezpiecznie wyjechać w tę zimę oraz w lato 2021 - czytamy w opisie nagrania na kanale Alaska Airlines w platformie YouTube.

Oglądając film, można zobaczyć załogę samolotu, która wykonuje przygotowany wcześniej układ taneczny. Na pokładzie samolotu pojawiło się też specjalne oświetlenie. Tancerze wykonują układ w maseczkach oraz stosując się do innych zasad bezpieczeństwa, takich jak zachowanie dystansu społecznego.

W odpowiednich momentach na ekranie pojawiają się tabelki, które przypominają o najważniejszych restrykcjach podczas podróży. Czytamy takie komunikaty jak „maseczka dla wszystkich”, czy „wentylacja powietrza w kabinie co 2 minuty”. O zasadach bezpieczeństwa podczas lotów pisaliśmy tutaj.

Przygotowania pracowników

Choreografia, którą wykonują pracownicy linii na nagraniu, została przygotowana przez Annę Matuszewski. Tańczą oni w rytm pochodzącego z 1982 roku utworu „Safety Dance”. Reżyserem nagrania był Warren Fu.

Portal informacyjny "onet.pl" podaje, że pracownicy Alaska Airlines, odpowiednio wcześniej dostali na nośnikach nagrania z choreografią, którą ćwiczyli w swoich domach. Próba generalna została zorganizowana dopiero dzień przed ostatecznym nakręceniem filmu.

Obrazy turysci.pl

Stopklatka z nagrania przewoźnika, fot. YouTube.com/ Alaska Airlines (screen)

Kampanie linii lotniczych

W czasach pandemii koronawirusa linie lotnicze przygotowują różne kampanie, których celem jest wsparcie branży turystycznej oraz bezpiecznego podróżowania. Podobnie jak Alaska Airlines, jakiś czas temu wyjątkowy pomysł zaprezentowała norweska linia lotnicza Wideore.

Początkowo myślano, że na media społecznościowe firmy włamał się haker. To z powodu zachęcania przewoźnika do korzystania z konkurencyjnych firm, takich jak Norwegian, Lufthansa i KLM. Zarząd wyjaśniał jednak, że to nie pomyłka.

- Wszyscy walczą o przetrwanie w sytuacji, w której się znaleźliśmy. Jesteśmy nie tylko konkurentami, ale współpracujemy ze sobą i stanowimy jedną wielką rodzinę - powiedziała dla portalu "MojaNorwegia.pl" Catharina Solli, która linii Wideroe odpowiada za kontakty z mediami. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł