Turysci.pl
Morskie oko

Fot. Wikipedia Commons/ Krzysztof T./ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

11 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na szlaku na Morskie Oko od niedawna można spotkać młodego jelonka, który nie boi się ludzi. Turyści natychmiast skorzystali z okazji, żeby głaskać go i dokarmiać. Leśnik apeluje jednak, żeby pod żadnym pozorem tego nie robić.

Szlak na Morskie Oko jest najpopularniejszą trasą w polskich Tatrach. Niedawno pojawił się tam młody jelonek. Niestety, nie każdy turysta wie, jak zachowywać się na terenie rezerwatu przyrody.

Na trasie do Morskiego Oka zadomowił się jelonek

Jakiś czas temu na trasie do Morskiego Oka spotkać można młodego jelenia, który nie boi się tłumu i podchodzi do ludzi. Stał się on niejako maskotką turystów, którzy głaszczą go i dokarmiają.

Niestety, takie zachowanie dla zwierzęcia może mieć dramatyczne konsekwencje. Leśniczy z Morskiego Oka Grzegorz Bryniarski apeluje do turystów, aby podziwiali dzikie zwierzęta raczej z odległości.

– Pamiętajcie, by nie podchodzić do nich zbyt blisko, to jednak dzikie zwierzęta, nawet jeśli nie uciekają przed Wami. Nigdy nie wiadomo jak zareagują – tłumaczy Grzegorz Bryniarski, leśniczy z Morskiego Oka.

– I pod żadnym pozorem nie wolno ich dokarmiać. Takim zachowaniem robicie im wielką krzywdę – dokarmianie to zła karma – apeluje do turystów leśniczy.

W Tatry ruszyły tłumy turystów

Jak poinformował TPN w dzisiejszym komunikacie, w Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny. Jak widać, przyjezdnych nie odstraszyła nawet zmienna pogoda i kiepskie prognozy.

TPN ostrzega również, że na parkingi przy Morskim Oku (Palenica Białczańska i Łysa Polana) mogą wjechać jedynie osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji parkingu. Wszystkie miejsca postojowe zostały już wyprzedane.

Pracownicy parku zachęcają do zakupu biletów wstępu drogą elektroniczną przez stronę tpn.pl lub w aplikacjach SkyCash i mPay

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, TPN

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek w basenie. 25-latek skoczył na główkę. Stracił czucie w nogach

Czytaj więcej >