Turysci.pl
Kwarantanna po powrocie do Polski

fot. pixabay/markusspiske

Na lotnisku we Wrocławiu zrobisz test, który zwalnia z odbycia kwarantanny po przylocie

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

10-dniowa kwarantanna obowiązuje wszystkich podróżnych, którzy wracają do Polski z krajów spoza strefy Schengen. Lotnisko we Wrocławiu wprowadza system testowania po przylocie, co sprawi, że turyści będą zwolnieni z odbycia izolacji.

Obowiązkowa kwarantanna dotyczy obecnie wszystkich, którzy wracają do Polski z krajów spoza strefy Schengen. Dla wielu podróżnych był to nie lada problem. Lotnisko we Wrocławiu wyszło z inicjatywną, która ułatwi turystom powrót do kraju. Na wrocławskim porcie został właśnie otwarty punkt, w którym będzie można wykonać test na obecność koronawirusa. Negatywny wynik zwolni przybyszy z odbycia kwarantanny.

Kwarantanna po powrocie do Polski

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, każdy podroży wracający do Polski z państw spoza strefy Schengen, jest zobowiązany do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Wiele osób szukało sposobu, w jaki można obejść prawo, jednak możliwości nie było wcale.

Wrocławskie lotnisko wyszło z inicjatywną, która sprawi, że pasażerowie będą zwolnieni z odbywania kwarantanny. Mianowicie w Porcie Lotniczym we Wrocławiu pojawił się punkt, w którym będzie można wykonać test na obecność koronawirusa. Negatywny wynik sprawi, że podróżni będą mogli wrócić do domu i cieszyć się spokojnym czasem po podróży bez obowiązku izolacji.

System testowania został uruchomiony we Wrocławiu już w sobotę 30 stycznia. Znajduje się on w punkcie, który został umieszczony przed stanowiskiem kontroli granicznej. To właśnie tam można wykonać szybki test po przylocie.

Z informacji, jakie pojawiły się w mediach, wiemy, że cena wykonana testu to 200 zł. Na wynik należy poczekać zaledwie 15 minut. Jeśli wynik na teście będzie negatywny, to badany pasażer jest zwalniany z 10-dniowej kwarantanny.

Wrocławskie lotnisko jest pierwszym portem w Polsce, które otworzyło taki punkt. Z pewnością jest to olbrzymie ułatwienie dla wszystkich podróżach, którzy wracają z dalekich krajów. Informacja została udostępniona w mediach społecznościowych lotniska.

Niedawno pisaliśmy o wzroście popularności Zanzibaru, Meksyku i Dominikany wśród Polaków. Wszyscy turyści wracający z tych egzotycznych krajów na lotnisko we Wrocławiu będą mogli poddać się badaniu.

Testowanie na polskich lotniskach

Na polskich lotniskach istnieje możliwość wykonania badania na obecność koronawirusa, ale tylko przed odlotem. Dlatego pomysł wrocławskiego portu jest wielkim ukłonem w stronę turystów.

Warto pamiętać, że w wyniku pandemii koronawirusa należy wykonać badania na przeciwciała. Bez dokumentu podróż nie dojdzie do skutku. Przed wakacjami warto mieć na uwadze wszelkie zasady obowiązujące w kraju, do którego się wybieramy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: tanie-loty

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >