Turysci.pl
kuwejt szczepienia

fot. Pixabay/ alirazagurmani9272

Kuwejt zabroni podróży zagranicznych dla osób niezaszczepionych

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Szczepienie przeciw Covid-19 będzie wymagane przy przekraczaniu granicy Kuwejtu. Również mieszkańcy, którzy nie przyjmą preparatu nie będą mogli opuścić kraju. Nowe zasady nie obowiązują jedynie grup wiekowych, które na razie nie zostaną zaszczepione.

Szczepienie przeciw Covid-19 jest w wielu krajach jedną z opcji zwolnienia z kwarantanny, jednak mało który kraj decyduje się, aby było ono jedynym kryterium wjazdu. Władze Kuwejtu zdecydowały się jednak na wprowadzenie surowych zasad na granicy.

Kuwejt wymaga szczepienia przeciw Covid-19 na granicy

Władze Kuwejtu poinformowały w oświadczeniu, że granice tego kraju pozostaną zamknięte dla wszystkich poza obywatelami kraju.

Wszystkie loty z Indii zostały tam zawieszone 10 dni wcześniej z uwagi na rozprzestrzeniający się tam nowy wariant koronawirusa.

Warto podkreślić, że w porównaniu do innych państw Zatoki Perskiej, w Kuwejcie akcja szczepień przebiega stosunkowo wolno. Jak wynika z zestawienia Our World in Data, do tej pory zaszczepiono tam ok. 20 proc. mieszkańców. Równolegle w Bahrajnie czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaszczepiono już niemal połowę populacji.

Ekspert o sytuacji na Krupówkach

Prof. Andrzej Horban komentuje zabawę turystów na Krupówkach. „Patrząc na te obrazki, robi mi się zimno"

CZYTAJ DALEJ

Według informacji przekazanych przez Euronews, problemy z uzyskaniem szczepionki mają przede wszystkim imigranci, którzy stanowią aż ok. 70 proc. wśród 4 mln mieszkańców tego kraju.

Państwo to od początku roku mierzy się z drugą falą pandemii. Od marca dzienna liczba nowych zakażeń w Kuwejcie utrzymuje się na poziomie 1,3-1,5 tys.

MSZ przypomina, że Państwo Kuwejt zamknęło granicę państwową do odwołania. Wyjątkiem są jedynie obywatele tego kraju, członkowie ich najbliższej rodziny oraz pomoc domowa, członkowie misji dyplomatycznych i ich najbliższej rodziny oraz pracownicy służby zdrowia.

Osoby przekraczające granicę Kuwejtu zobowiązane są do okazania kopii ważnej rezydencji osoby, do której się udają, potwierdzenie pokrewieństwa oraz ważną rezydencję. Uzyskanie wizy turystycznej jest na razie niemożliwe.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >