Turysci.pl > Świat > Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 09.05.2022 09:51

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

wybuch pożar
fot. 12019/canva.com

6 maja w luksusowym hotelu w centrum Hawany na Kubie doszło do potężnej eksplozji. Jak informuje kubańskie ministerstwo zdrowia, potwierdzonych jest 31 ofiar śmiertelnych, w tym kobieta w ciąży i dzieci. Przyczyną wybuchu była butla z gazem.

Wybuch miał miejsce w samym centrum Hawany w 5-gwiazdkowym hotelu Saratoga. Na zdjęciach widać ogromną wyrwę w ścianie. Do tej pory potwierdzonych jest 31 ofiar śmiertelnych i wielu rannych. Wśród hospitalizowanych osób, kilka jest w stanie krytycznym - czytamy na wp.pl.

Wybuch w hotelu w Hawanie

Jak uspokajają władze, przyczyną eksplozji nie był atak terrorystyczny, czy wybuch bomby. Najprawdopodobniej w hotelu wybuchła butla z gazem powodując ogromną, ciągnącą się na kilka pięter wyrwę w ścianie. Z kolei jak podaje lokalna telewizja, wybuch spowodowała ciężarówka dowożąca płynny gaz w butlach.

Niestety wybuch był tak silny, że prawie doszczętnie zniszczony został zabytkowy budynek hotelu. Cała ściana frontowa legła w gruzach. Zniszczone zostały także samochody zaparkowane w pobliżu. Hotel Saratoga był ekskluzywnym miejscem, gdzie zatrzymywały się znane na całym świecie gwiazdy, w tym: Madonna, Beyonce, czy Mick Jagger.

Jak informują lokalne media, w czasie wybuchu w hotelu przebywał jedynie personel. Hotel był w renowacji rozpoczętej w czasie pandemii i miał zostać oddany do użytku w przyszłym tygodniu - czytamy na wp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

urkish Airlines zarabiają krocie na przewożeniu rosyjskich turystów

2. Użytkownicy Airbnb zarezerwowali prawie pół miliona noclegów w Ukrainie. "To 15 milionów dolarów dla gospodarzy"

3. Luksusowe hotele zamieniły się w lombardy dla rosyjskich turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: wp.pl

Tagi: Kuba