Krupówki turyści płacąfot. flickr.com/ Chris/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Porażająca wiadomość z Zakopanego. Dziesiątki kar i mandatów, turyści muszą płacić

Krupówki to zazwyczaj miejsce oblegane przez turystów. W związku z ostatnimi wydarzeniami jednak wiele osób może nie wspominać spaceru po Zakopanem zbyt dobrze. Z wiadomości wynika, że posypały się kary i mandaty. O szczegółach interwencji poinformował Tygodnik Podhalański. Policja przeprowadziła kontrole w popularnej miejscowości.

Krupówki to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na terenie Zakopanego. Chociaż wakacje dawno już się skończyły, do popularnej miejscowości na południu Polski nadal chętnie przyjeżdżają turyści. Cały powiat tatrzański pozostaje jednak w strefie czerwonej. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, jak i czy w ogóle lokalna społeczność oraz przyjezdni stosują się do reżimu sanitarnego.

Wykoleił się pociąg. Wszystko przez 11-letnie dziecko, porażająca wiadomość z zagranicyWykoleił się pociąg. Wszystko przez 11-letnie dziecko, porażająca wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Jak informuje Tygodnik Podhalański, policjanci, którzy pomiędzy innymi kontrolowali Krupówki, musieli interweniować dziesiątki razy. Okazało się, że zarówno wielu mieszkańców, jak i turystów zapomniało lub zlekceważyło dodatkowe obostrzenia nałożone przez Ministerstwo Zdrowia, które pojawiły się w związku z wyraźnym skokiem zarażeń koronawirusem.

Krupówki kontrolowane przez policję. Posypały się kary i mandaty

Obecnie zwiedzają Krupówki, należy pamiętać o dodatkowych ograniczeniach sanitarnych. Zasłaniać usta i nos należy już nie tylko w komunikacji miejskiej i sklepach, ale również na otwartej przestrzeni publicznej. Bilans lokalnej policji dowodzi jednak, że nie wszyscy traktują restrykcje poważnie. Funkcjonariusze interweniowali prawie 70 razy. Wystawiono ponad 30 mandatów. O szczegółach poinformował rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Zakopanem, Roman Wieczorek.

Weszli do domu nad Jeziorem Gopło. Nie mogli uwierzyć, policja w akcjiWeszli do domu nad Jeziorem Gopło. Nie mogli uwierzyć, policja w akcjiCzytaj dalej

– Wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego wielu turystów niestety nie respektowało obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali wobec 68 osób. W 32 przypadkach osoby ukarano mandatami karnymi, a w jednym przypadku sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Były też pouczenia – słowa rzecznika policji cytuje Tygodnik Podhalański.

– Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych – dodaje Roman Wieczorek.

Krupówki najprawdopodobniej będą szczegółowo kontrolowane przez funkcjonariuszy do czasu, aż powiat tatrzański zostanie wykreślony z czerwonej strefy, która objęta jest najostrzejszymi ograniczeniami sanitarnymi. W całym Zakopanem można usłyszeć komunikaty o konieczności społecznego dystansowania się, które nagłaśniane są z radiowozów.

Dzisiaj grzeje: 1. Spadnie śnieg, TVN potwierdził. Aż trudno uwierzyć, bardzo ważna wiadomość dla polskich turystów
2. Osobisty dramat gwiazdy disco polo. Nielegalnie sprzedają jej zdjęcia bez ubrań w internecie za kilka złotych
3. Zacznie się w poniedziałek o 6 rano. Setki Polaków muszą opuścić domy, wyznaczają strefę "bezpośredniego zagrożenia życia" w turystycznym regionie Polski

W podobnej sytuacji znajduje się inne turystyczne miasto, jakim jest Sopot. Również tam funkcjonariusze musieli interweniować w związku z niestosowaniem się do reżimu sanitarnego. Policja zwróciła uwagę na problem, jaki jest nielegalna działalność klubów nocnych i dyskotek. O tym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Zabierasz bagaż na pokład WizzAir? Lepiej uważaj, przez jeden błąd zapłacisz o wiele więcejZabierasz bagaż na pokład WizzAir? Lepiej uważaj, przez jeden błąd zapłacisz o wiele więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel zgotował suczce straszliwy los. Gdy ją znaleźli, ledwo przypominała psa. Dziś jest nie do poznania
  2. NASA udostępniła niesamowite nagranie. Widok zapiera dech w piersi, planeta jest gigantyczna
  3. Robert Makłowicz zrównał hitowe show z ziemią. Nerwy puściły, powiedział wszystko
  4. Podali cztery terminy, dotyczy całej Polski. Tysiące ludzi czekało na ogłoszenie, wiemy, kiedy rozpoczną się ferie
  5. Doda rozgrzała fanów do czerwoności. Bez spodni ruszyła w podróż maszyną, którą przejechałby się niejeden turysta
  6. Nagrali, jak dziewczynka celowo dokucza małpce. Nagle zwierzę nie wytrzymało, wstrząsająca reakcja

Źródło: Tygodnik Podhalański

Następny artykuł