Turysci.pl
Koszalin genialna niespodzianka

Fot. Wikimedia Marcin.pw CC BY-SA 4.0

Koszalin ma genialną niespodziankę dla turystów. Aż żal nie skorzystać

9 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Koszalin ma genialną niespodziankę dla turystów, którzy będą odwiedzali miasto w województwie zachodniopomorskim. Atrakcyjne położenie - mała odległość do nadmorskich kurortów jak Mielno i Łazy - sprawia, że co roku miasto cies

Koszalin jest miastem, które ma wiele atrakcji do zaoferowania, ale duża część turystów odwiedza je również z innego powodu. Z uwagi na bliskie położenie można dostać się z niego do innych, popularnych kurortów nadmorskich, takich jak Mielno i Łazy. Można się tam dostać między innymi przez jezioro Jamno za pomocą jednostki pływającej. W związku z tym, że to popularna droga wybierana przez turystów, Miejski Zakład Komunikacji postanowił przygotować niespodziankę.

Odwiedzający Koszalin turyści będą mogli płynąć przez jezioro Jamno do Mielna z większym komfortem, ponieważ Miejski Zakład Komunikacji podjął się zaprojektowania, wybudowania i dostarczenia fabrycznie nowej jednostki pływającej o napędzie hybrydowym wraz z urządzeniem do wodowania oraz wyciągania statku na brzeg. Nowa łódź będzie obsługiwała linię Koszalin-Mielno od przystani Jamno do przystani Unieście I i II.

Koszalin z nową inwestycją z myślą o turystach

Obecnie Koszalin dysponuje jednostką, która mieści 60 pasażerów. Statek ma już swoje lata i nie jest w stanie spełnić oczekiwań turystów. Dzięki nowej inwestycji miasta podróżni będą mogli podróżować częściej, szybciej i w większym komforcie. Nowa łódź będzie mogła pomieścić 110 pasażerów i będzie wykonywała kursy przez 20 tygodni w okresie letnim - między majem a wrześniem. Dużym ułatwieniem będzie także zapowiedziana korelacja z rozkładem jazdy linii autobusowej nr 6.

Koszalin będzie mógł oddać swoją inwestycję do użytku prawdopodobnie w pierwszej połowie 2021 roku. Do tego czasu turyści będą musieli korzystać z jedynej dotąd dostępnej łodzi "Koszałek". Decyzja miasta jest zrozumiała, ponieważ podróżni przebywający w Koszalinie często odwiedzają Mielno, które jest jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich. Na plażach Mielna tłumnie wypoczywają turyści - szczególnie w okresie wakacyjnym.

Chociaż Koszalin będzie musiał poczekać na nową jednostkę pływającą do następnego sezonu wakacyjnego, to niewątpliwie jest to bardzo dobry ruch ze strony miasta. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ogromnych obniżkach cen, które mogą być wielką atrakcją dla turystów - nawet o 60 procent.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Twoje Radio Tylko Przeboje

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >