Koszalin genialna niespodziankaFot. Wikimedia Marcin.pw CC BY-SA 4.0

Koszalin ma genialną niespodziankę dla turystów. Aż żal nie skorzystać

Koszalin ma genialną niespodziankę dla turystów, którzy będą odwiedzali miasto w województwie zachodniopomorskim. Atrakcyjne położenie - mała odległość do nadmorskich kurortów jak Mielno i Łazy - sprawia, że co roku miasto cieszy się dużym zainteresowaniem. Po tej inwestycji Miejskiego Zakłady Komunikacji może być jeszcze lepiej.

Koszalin jest miastem, które ma wiele atrakcji do zaoferowania, ale duża część turystów odwiedza je również z innego powodu. Z uwagi na bliskie położenie można dostać się z niego do innych, popularnych kurortów nadmorskich, takich jak Mielno i Łazy. Można się tam dostać między innymi przez jezioro Jamno za pomocą jednostki pływającej. W związku z tym, że to popularna droga wybierana przez turystów, Miejski Zakład Komunikacji postanowił przygotować niespodziankę.

Odwiedzający Koszalin turyści będą mogli płynąć przez jezioro Jamno do Mielna z większym komfortem, ponieważ Miejski Zakład Komunikacji podjął się zaprojektowania, wybudowania i dostarczenia fabrycznie nowej jednostki pływającej o napędzie hybrydowym wraz z urządzeniem do wodowania oraz wyciągania statku na brzeg. Nowa łódź będzie obsługiwała linię Koszalin-Mielno od przystani Jamno do przystani Unieście I i II.

Koszalin z nową inwestycją z myślą o turystach

Obecnie Koszalin dysponuje jednostką, która mieści 60 pasażerów. Statek ma już swoje lata i nie jest w stanie spełnić oczekiwań turystów. Dzięki nowej inwestycji miasta podróżni będą mogli podróżować częściej, szybciej i w większym komforcie. Nowa łódź będzie mogła pomieścić 110 pasażerów i będzie wykonywała kursy przez 20 tygodni w okresie letnim - między majem a wrześniem. Dużym ułatwieniem będzie także zapowiedziana korelacja z rozkładem jazdy linii autobusowej nr 6.

Koszalin będzie mógł oddać swoją inwestycję do użytku prawdopodobnie w pierwszej połowie 2021 roku. Do tego czasu turyści będą musieli korzystać z jedynej dotąd dostępnej łodzi "Koszałek". Decyzja miasta jest zrozumiała, ponieważ podróżni przebywający w Koszalinie często odwiedzają Mielno, które jest jednym z najpopularniejszych kurortów nadmorskich. Na plażach Mielna tłumnie wypoczywają turyści - szczególnie w okresie wakacyjnym.

Chociaż Koszalin będzie musiał poczekać na nową jednostkę pływającą do następnego sezonu wakacyjnego, to niewątpliwie jest to bardzo dobry ruch ze strony miasta. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ogromnych obniżkach cen, które mogą być wielką atrakcją dla turystów - nawet o 60 procent.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Twoje Radio Tylko Przeboje

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł