Turysci.pl
Aeroflot

Koniec międzynarodowych lotów Aerofłotu. Od dzisiaj z zagranicznych kierunków zostaje Mińsk

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Rosyjskie narodowe linie lotnicze Aerofłot od dzisiaj wstrzymują loty międzynarodowe z wyjątkiem połączenia do Mińska. Decyzja dotyczy wszystkich linii lotniczych w grupie Aeroflot, w tym Rossiya i Aurora.

Od dzisiaj rosyjskie linie lotnicze Aerofłot nie będą wykonywać już żadnych połączeń międzynarodowych z wyjątkiem lotów do Mińska. Wcześniej połączenia przewoźnika zostały usunięte z Sabre, globalnego systemu dystrybucji.

Aerofłot zawiesza połączenia międzynarodowe

Rosyjskie linie lotnicze zawiesiły swoje międzynarodowe połączenia, a z powodu sankcji mają problem z opłaceniem obsługi naziemnej i paliwa. Ponadto leasingodawcy samolotów starają się je jak najszybciej odzyskać.

Jak podaje portal ch-aviation, aż 777 z 980 samolotów pasażerskich we flocie Aerofłotu jest w leasingu, z czego aż 555 należy do zagranicznych firm leasingowych. Właściciele maszyn w wyniku sankcji zażądali ich zwrotu, jednak Rosja, zamierza je znacjonalizować.

Rosyjskie linie Aeroflot, Rossiya i Aurora wykonały w lutym 2409 lotów do 100 międzynarodowych destynacji w 53 krajach. Najpopularniejsze kierunki wśród ich pasażerów to Dubaj, Mińsk, Erywań, Istambuł i Mediolan.

W wyniku zakazów lotów nałożonego przez kraje UE, Kanadę i Stany Zjednoczone sieć grupy Aeroflot skurczyła się o blisko połowę. Obecnie linie lotnicze latają do 47 kierunków w 25 krajach, co odpowiadało 1225 miesięcznym podróżom.

Aerofłot po nałożeniu na Rosję sankcji latał najczęściej na trasie do Dubaju, Erywaniu, Istambułu i Szarm el-Szejk, jednak po 8 marca jedynym międzynarodowym kierunkiem rosyjskiego narodowego przewoźnika pozostanie Mińsk.

Obecnie wiele samolotów Aeroflot pozostaje obecnie poza Rosją. Maszyny nie mogły wrócić do kraju, ponieważ Unia Europejskiej wprowadziła zakaz lotów w wyniku agresji Rosji na Ukrainę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >