Turysci.pl

Koniec międzynarodowych lotów Aerofłotu. Od dzisiaj z zagranicznych kierunków zostaje Mińsk

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Rosyjskie narodowe linie lotnicze Aerofłot od dzisiaj wstrzymują loty międzynarodowe z wyjątkiem połączenia do Mińska. Decyzja dotyczy wszystkich linii lotniczych w grupie Aeroflot, w tym Rossiya i Aurora.

Od dzisiaj rosyjskie linie lotnicze Aerofłot nie będą wykonywać już żadnych połączeń międzynarodowych z wyjątkiem lotów do Mińska. Wcześniej połączenia przewoźnika zostały usunięte z Sabre, globalnego systemu dystrybucji.

Aerofłot zawiesza połączenia międzynarodowe

Rosyjskie linie lotnicze zawiesiły swoje międzynarodowe połączenia, a z powodu sankcji mają problem z opłaceniem obsługi naziemnej i paliwa. Ponadto leasingodawcy samolotów starają się je jak najszybciej odzyskać.

Jak podaje portal ch-aviation, aż 777 z 980 samolotów pasażerskich we flocie Aerofłotu jest w leasingu, z czego aż 555 należy do zagranicznych firm leasingowych. Właściciele maszyn w wyniku sankcji zażądali ich zwrotu, jednak Rosja, zamierza je znacjonalizować.

Rosyjskie linie Aeroflot, Rossiya i Aurora wykonały w lutym 2409 lotów do 100 międzynarodowych destynacji w 53 krajach. Najpopularniejsze kierunki wśród ich pasażerów to Dubaj, Mińsk, Erywań, Istambuł i Mediolan.

W wyniku zakazów lotów nałożonego przez kraje UE, Kanadę i Stany Zjednoczone sieć grupy Aeroflot skurczyła się o blisko połowę. Obecnie linie lotnicze latają do 47 kierunków w 25 krajach, co odpowiadało 1225 miesięcznym podróżom.

Aerofłot po nałożeniu na Rosję sankcji latał najczęściej na trasie do Dubaju, Erywaniu, Istambułu i Szarm el-Szejk, jednak po 8 marca jedynym międzynarodowym kierunkiem rosyjskiego narodowego przewoźnika pozostanie Mińsk.

Obecnie wiele samolotów Aeroflot pozostaje obecnie poza Rosją. Maszyny nie mogły wrócić do kraju, ponieważ Unia Europejskiej wprowadziła zakaz lotów w wyniku agresji Rosji na Ukrainę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]