Koń upadł pod dorożką w Nowym Jorku

Twitter.com/ nyclass

Koń upadł pod dorożką z turystami w Central Parku. Padło porównanie do Morskiego Oka, aż się smutno robi

26 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak sytuację w Nowym Jorku opisał świadek

  • jaka była reakcja internautów

  • skąd porównanie do Morskiego Oka

Koń ciągnął dorożkę z turystami, niestety w pewnym momencie upadł. Zdjęcia z tego smutnego zdarzenia zostały opublikowane na Twitterze. Internauci byli oburzeni takim wykorzystywaniem zwierząt. Pojawiło się także odniesienie do Polski. 

Nowy Jork. Koń upadł pod ciężarem dorożki z turystami

Zdjęcia, które zostały umieszczone na Twitterze, pokazują konia, który leży na ziemi, mając przymocowaną dorożkę. Widać, że warunki atmosferyczne nie były łatwe. Powierzchnia, po której musiał iść, była pełna śniegu. Fotografie opublikował użytkownik nyclass.

- Zaprzężony koń właśnie upadł na lodzie w Cental Parku z pasażerami i woźnicą. Po upadku turyści wrócili do dorożki i kontynuowali jazdę po upadku - czytamy w opisie. Poniżej oznaczone zostały konta wszystkich organizacji, które mogą zainterweniować się tą bulwersującą sprawą. 

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać, ponieważ post szybko zdobył dużą liczbę udostępnień. Wiele osób było oburzonych, że zwierzęta wciąć są wykorzystywane w tak okrutny sposób.

- Przynajmniej raz to roku to widzimy. To nadużycie musi się zatrzymać. Dlaczego nie ma przepisów dotyczących tych zwierząt? - pisze Anastasia Beaverhausen - Skandaliczne! To jest absolutnie obrzydliwe! Zatrzymać znęcanie się nad zwierzętami zakazując powozów konnych w Nowym Jorku - protestuje Colleen Kydd-Sumberg.

Kilka dni temu w Nowym Jorku pojawiły się opady śniegu, co spowodowało dużą ilość lodu oraz śniegu. Dało się to zauważyć między innymi w słynnym Central Parku, w którym doszło do upadku zwierzęcia. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Central Park zimą. fot. pixabay.com/ 12019 (zdjęcie ilustracyjne)

Skojarzenia z polską sytuacją

Dramatyczne zdjęcia dotarły również do polskich użytkowników Twittera. Szybko pojawiło się nawiązanie do problemu, z którym od wielu lat mamy do czynienia w naszych górach - Nowy York niczym Morskie Oko - napisał użytkownik HelvisPriestley.

Konie są wykorzystywane w Tatrach od dawna. W Zakopanem transport konny nadal cieszy się dużą popularnością. Od jakiegoś czasu wokół tej sytuacji pojawia się coraz więcej kontrowersji. Najbardziej ludziom nie podoba się używanie dorożek na szlakach.

Przeciwnicy transportu konnego wskazują, że trasa z parkingu na Morskie Oko naprawdę nie jest trudna. Jest wykonana z asfaltu i nawet osoby z niepełnosprawnościami przy odpowiedniej pomocy mogą dotrzeć bez użycia zwierząt. Pisaliśmy o tym tutaj.

Ze sprawą od wielu lat walczą obrońcy praw zwierząt, którzy uważają, że wykorzystywanie koni jest bezpodstawne. Niestety, nadal jest wiele obrońców tego zwyczaju, którzy uważają, że konie są częścią klimatu Zakopanego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Dorożka w Zakopanem, fot. wikimedia.commons/ Andrzej Otrębski/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Źródło: Twitter