Turysci.pl
zima w Nowym Jorku

Fot. instagram.com/@gossiproomoff

Atak zimy sparaliżował miasto, zdjęcia w sieci. Odradzamy podróże, sytuacja w Nowym Jorku jest zła

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Zima przypuściła atak na Nowy Jork, paraliżując całe miasto. Zamknięto szkoły i restauracje, na ulicach jest niemal pusto. Podróże do północno-wschodniej części USA nie są teraz wskazane, ponieważ mogą pojawić się kolejne śnieżyce. W takich

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o śnieżycy w Nowym Jorku

  • o problemach w przemieszczaniu się

  • jakie zdjęcia pokazali Nowojorczycy

Zima w Nowym Jorku bywa piękna, ale też niebezpieczna. Silne opady śniegu w ostatnich dniach przykryły miasto grubą warstwą białego puchu i skutecznie uniemożliwiły sprawne poruszanie się ulicami. Chociaż mieszkańcy mają ogromne problemy, wielu turystów chętnie przyleciałoby korzystać z magicznej aury.

Zima, jakiej w Polsce dawno nie było

W Polsce śnieg leży już tylko w górach, a na pozostałym obszarze trudno zauważyć, kiedy pada. Ocieplanie się klimatu doprowadziło do zmian, z którymi trudno się pogodzić. Już dawno przestaliśmy marzyć o białych świętach, które dawniej były czymś normalnym.

W Nowym Jorku na brak śniegu z pewnością nikt nie narzeka. Każdego roku pojawiają się silne śnieżyce, które dekorują betonowy świat i jednocześnie paraliżują ruch. W tym roku problemy zaczęły się jeszcze przed świętami, psując plany mieszkańcom.

W Polsce zjawisko o podobnej skali zdarza się raz na kilkadziesiąt lat. Śnieg pada w małych ilościach, a płatki zwykle są drobne. Nie ma mowy o zamieci czy grubej warstwie białego puchu.

Zamknięto szkoły i restauracje

Nowojorczycy musieli podjąć decyzję o zamknięciu szkół i przedszkoli, a także restauracji, które w ostatnim czasie miały możliwość serwowania dań na wynos. Przemieszczanie się jest niebezpieczne, więc władze postanowiły to ograniczyć.

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu wydano w środę 16 grudnia. W czwartkowy wieczór warstwa śniegu miała już 30 cm, a warunki na drogach pogarszał dodatkowo porywisty wiatr i niskie temperatury. Zdjęcia zrobione w trakcie śnieżycy zamieścił Phil Wahba na Twitterze.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił stan wyjątkowy w 18 hrabstwach Nowego Jorku. Poprosił też mieszkańców miasta o pozostanie w domach, żeby ekipy sprzątające mogły jak najszybciej  utorować drogi.

W Alpach też jest dużo śniegu

Niektórym podoba się ta zimowa aura i korzystają z możliwości spacerów po śniegu. Central Park wygląda niczym bajkowa kraina, kusząc do odwiedzin. Nieco gorzej jest w na ulicach, gdzie biały puch szybko zamienił się w szarą masę.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia miasta odmienionego przez atak zimy. Niektórzy dzielnie walczą z utrudnieniami, widać nawet rowerzystów. Przy takiej ilości śniegu jazda musi być wyjątkowo męcząca. Sytuację dobrze ukazuje fotografia zamieszczona na Instagramie przez gossiproomoff.

Z ogromnymi opadami śniegu zmagali się niedawno Austriacy. W Dolinie Lessach zeszła lawina, odcinając od świata całe miejscowości. Polacy zazdroszczą i Nowojorczykom i mieszkańcom Alp, którzy mogą cieszyć się prawdziwą zimą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: WP

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >