Turysci.pl

fot. youtube.com/onetnews

Komunikat Adama Niedzielskiego nt. możliwości wprowadzenia w Polsce lockdownu

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Polacy regularnie dowiadują się od Adama Niedzielskiego, jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w kraju. Minister zdrowia czasem przynosi dobre informacje, a innym razem dużo gorsze. Co w takim razie miał do powiedzenia na temat wprowadzenia kolejnego lockdownu i piątej fali koronawirusa w rozmowie z Wirtualną Polską?

Nie ma bowiem wątpliwości, że wspomniana fala nadejdzie i będzie związana z wariantem Omikron. Już wcześniej Adam Niedzielski anonsował, że jej szczyt przewidywany jest na przełom stycznia i lutego. Jak wobec tego będzie wyglądał ten okres?

Polacy w obliczu piątej fali

Według dostępnych na tę chwilę badań Omikron jest nieco mniej niebezpieczny od poprzednich wariantów, ale bardziej zakaźny. Oznacza to, że łatwiej się rozprzestrzenia, więc można spodziewać się większej ilości zachorowań, choć niekoniecznie poważnych. Adam Niedzielski uczula jednak, by Polacy nie poczuli się zbyt pewnie.

Minister zdrowia podkreśla, że dotychczasowe obserwacje nie są do końca wystarczające, by móc stuprocentowo stwierdzić, że Omikron spowoduje łagodniejszą falę. Może się okazać, że ze względu na jego zakaźność zachoruje więcej niezaszczepionych osób, co może doprowadzić do przesadnego obciążenia szpitali.

Czy Polacy mogą się spodziewać kolejnego lockdownu?

Adam Niedzielski zapewnił też naród, że nikt w rządzie nie chce powtórki z twardego lockdownu, który uniemożliwia obywatelom przemieszczanie się i normalne funkcjonowanie. Zaznacza, że od zaostrzeń rygoru sanitarnego, które najpewniej nastąpią, do wspomnianego wyżej, ostatecznego rozwiązania jest jeszcze długa droga.

Jednocześnie podkreśla, że nie może go w stu procentach wykluczyć. Jeśli okaże się, że sytuacja będzie wyjątkowo zła, rząd będzie się musiał na takie rozwiązanie zdecydować. Warto więc wspólnie zadbać o to, by nie było ono konieczne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: wp.pl/ wprost.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Michał Fitz

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]