Turysci.pl
niedzielski

fot. youtube.com/onetnews

Komunikat Adama Niedzielskiego nt. możliwości wprowadzenia w Polsce lockdownu

18 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Polacy regularnie dowiadują się od Adama Niedzielskiego, jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w kraju. Minister zdrowia czasem przynosi dobre informacje, a innym razem dużo gorsze. Co w takim razie miał do powiedzenia na temat wprowadzenia kolejnego lockdownu i piątej fali koronawirusa w rozmowie z Wirtualną Polską?

Nie ma bowiem wątpliwości, że wspomniana fala nadejdzie i będzie związana z wariantem Omikron. Już wcześniej Adam Niedzielski anonsował, że jej szczyt przewidywany jest na przełom stycznia i lutego. Jak wobec tego będzie wyglądał ten okres?

Polacy w obliczu piątej fali

Według dostępnych na tę chwilę badań Omikron jest nieco mniej niebezpieczny od poprzednich wariantów, ale bardziej zakaźny. Oznacza to, że łatwiej się rozprzestrzenia, więc można spodziewać się większej ilości zachorowań, choć niekoniecznie poważnych. Adam Niedzielski uczula jednak, by Polacy nie poczuli się zbyt pewnie.

tory

Zmiany w PKP. Co czeka podróżujących?

CZYTAJ DALEJ

Minister zdrowia podkreśla, że dotychczasowe obserwacje nie są do końca wystarczające, by móc stuprocentowo stwierdzić, że Omikron spowoduje łagodniejszą falę. Może się okazać, że ze względu na jego zakaźność zachoruje więcej niezaszczepionych osób, co może doprowadzić do przesadnego obciążenia szpitali.

Czy Polacy mogą się spodziewać kolejnego lockdownu?

Adam Niedzielski zapewnił też naród, że nikt w rządzie nie chce powtórki z twardego lockdownu, który uniemożliwia obywatelom przemieszczanie się i normalne funkcjonowanie. Zaznacza, że od zaostrzeń rygoru sanitarnego, które najpewniej nastąpią, do wspomnianego wyżej, ostatecznego rozwiązania jest jeszcze długa droga.

Jednocześnie podkreśla, że nie może go w stu procentach wykluczyć. Jeśli okaże się, że sytuacja będzie wyjątkowo zła, rząd będzie się musiał na takie rozwiązanie zdecydować. Warto więc wspólnie zadbać o to, by nie było ono konieczne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: wp.pl/ wprost.pl

Michał FitzAutor

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >