Turysci.pl
Kołobrzeg sprawdzili ceny

Flickr Marcin Polak

Sprawdzili ceny za noclegi nad polskim morzem. Można się bardzo zdziwić

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Kołobrzeg, Sopot czy Mielno - jakich cen możemy się spodziewać, wybierając wakacje nad morzem? Redaktorzy portalu Fakt sprawdzili, ile kosztuje nocleg w miejscach położonych na wybrzeżu. W niektórych ośrodkach ceny mogą bardzo zdziwić turyst&oacute

Kołobrzeg oraz inne miasta położone nad morzem w tym roku w związku z pandemią koronawirusa mogą cieszyć się mniejszym zainteresowaniem niż zazwyczaj. Jednak część Polaków nie zamierza rezygnować ze swoich ulubionych miejsc wypoczynkowych i na pewno odwiedzi wybrzeże. Przed wyjazdem na urlop jednak turyści powinni zapoznać się z cennikiem, aby uniknąć zaskoczenia. Z tej okazji redaktorzy portalu Fakt sprawdzili, ile kosztują noclegi.

Okazuje się, że Kołobrzeg, Sopot czy Mielno mogą zaskoczyć turystów. Ceny noclegów nie wszędzie może są wyraźnie wysokie, jednak nie należą też do najniższych. W dodatku cennik, w niektórych ośrodkach może drastycznie różnić się od tego, który obowiązuje w placówkach położonych w okolicy. Zgodnie z artykułem, który pojawił się na portalu Fakt, to Sopot ma jedną z najdroższych ofert wśród miejsc położonych nad morzem.

Kołobrzeg, Sopot, Mielno - ile zapłacimy za nocleg nad morzem?

Kołobrzeg nie należy jeszcze do najdroższych miast. Tutaj za nocleg na polu namiotowym zapłacimy od 18 złotych za osobę. Ceny wypoczynku w domkach letniskowych wahają się od 220 złotych do - uwaga - aż 600 złotych za dobę. Duża różnica panuje również w cennikach hoteli. Za nocleg w ośrodku możemy zapłacić od 300 złotych do 1000 złotych za pokój. Zadziwić turystów może także cena jednego z luksusowych placówek. Noc w 2-osobowym apartamencie w Hotelu Marina Kołobrzeg kosztuje około 2400 złotych.

Zaskakuje nie tylko Kołobrzeg. W Sopocie niemało zapłacimy już za pobyt na polu namiotowym, bo 21 złotych od osoby. Nietrudno wyliczyć, że czteroosobowa rodzina będzie płaciła już około 100 złotych dziennie. Ceny za domki letniskowe wahają się od 300 złotych do 800 złotych - tutaj jest już odczuwalnie drożej niż w Kołobrzegu. Najbardziej jednak zaskoczyć mogą cenniki hoteli, które zaczynają się od 200 złotych za pokój, kończą się natomiast na około 7 tysiącach. To właśnie w Grand Hotel Sopot za luksusowy apartament dla 4 osób zapłacimy ponad 6 tysięcy złotych za noc. Taka cena może szokować.

Jak podaje redakcja portalu Fakt, Kołobrzeg ma także trochę tańszą ofertę od Mielna, gdzie za nocleg na polu namiotowym zapłacimy tyle co w Sopocie. Koszty pobytu w domach letniskowych wahają się tutaj od 200 złotych do 800 złotych. Ceny noclegów w hotelach natomiast zaczynają się od 200 złotych i kończą się na 1000 złotych za pokój. Mielno też ma swój luksusowy ośrodek, który jest położony tylko kilkanaście metrów od plaży. Jedna noc kosztuje około 3 tysięcy złotych. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowości na plaży w Międzyzdrojach.

Źródło: Fakt

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >