schronisko koliba na łapsowej polanie walczy o przetrwanieFot. Facebook.com/Koliba na Łapsowej Polanie

Schronisko „Koliba" na Łapsowej Polanie walczy o przetrwanie. Proszą o pomoc

Schronisko „Koliba" na Łapsowej Polanie każdego roku odwiedzane jest przez tłumy piechurów. Niestety, podobnie jak wiele przedsiębiorstw z branży turystycznej, ono również przeżywa kryzys wywołany obostrzeniami pandemicznymi. Sytuacja jest na tyle zła, że właściciele zmuszeni są prosić o pomoc.

Bez wątpienia większość turystów, którzy choć raz wybrali się na górski szlak, miała okazję odwiedzić któreś z licznych schronisk górskich rozsianych po całym południu naszego kraju. Chwila wytchnienia w ciepłej, klimatycznej chacie, po długiej wędrówce, jest niezapomnianym przeżyciem. Niestety obecnie wiele takich miejsc ma poważne kłopoty i musi szukać niekonwencjonalnych rozwiązań.

Jednym z miejsc jest Schronisko „Koliba" na Łapsowej Polanie. Na stronie internetowej ośrodka oraz profilu na Facebooku znaleźć możemy wiele zdjęć potwierdzających, że obiekt ten jest cieszy się wyjątkową popularnością wśród turystów i przed pandemią odwiedzały go tłumy.

Schronisko górskie walczy z kryzysem

Niestety kryzys pandemiczny oraz kolejne obostrzenia boleśnie odbiły się na tym wyjątkowym miejscu. Jak piszą właściciele, dali radę przetrwać pierwszą falę, ale teraz sytuacja jest już tragiczna. Z tego powodu muszą prosić turystów o pomoc i ratowanie uwielbianego miejsca. Utworzyli specjalną zrzutkę, na którą chętni mogą wpłacać pieniądze.

Kolibowa na Łapsowej PolanieFacebook

Kolibowa na Łapsowej Polanie/Facebook

Nikt z nas nie chce, by Koliba którą Wy tak lubicie odwiedzać, i która jest naszym domem, przestała istnieć i została przejęta w przyszłości (w łatwiejszych czasach) przez nowych właścicieli, którzy nie będą potrafili stworzyć tej kolibowej magii, którą tak doceniacie, a w którą włożyliśmy wiele pracy i czasu - zwracają uwagę właściciele na stronie Zrzutka.pl.

Organizatorzy zbiórki zwracają uwagę na fakt, że sezon zimowy zwykle wiąże się z licznymi trudnościami, a w połączeniu z pandemią można sobie wyobrazić gigantyczną skalę problemu.

Pomóżmy Kolibie na Łapsowej Polanie

Liczy się dla nas każda złotówka, każda wpłata to realna pomoc, a za udostępnianie informacji o zbiórce będziemy ogromnie wdzięczni! Mamy wielką nadzieję, że (właśnie dzięki Wam!) będziemy mogli gościć Was ponownie na wiosnę - możemy przeczytać.

Do końca zbiórki pozostały jeszcze 33 dni. Organizatorzy ustalili cel do uzbierania na poziomie 25000 złotych, a w tej chwili mają już ponad 8000 zł. Pieniądze wpłaciło 159 osób, pojawiło się również wiele słów wsparcia w tym trudnym czasie.

Najbardziej cierpimy na tym, że nie możemy przyjmować noclegów cały czas. Najgorsze jest to, że przekłądamy rezerwacje od dłuższego czasu, bo często ludzie wpłacili już zaliczki, a my prosimy, żeby jednak nie odwoływali, tylko przekładali. Teraz dzwonią, pytają, czy w lutym mogą już spać, a my nie wiemy, co powiedzieć, no bo nie wiemy tak naprawdę, jaka jest sytuacja [...] Nie wiemy co będzie - tłumaczy w rozmowie z portalem Turyści.pl Marta Wąsiel ze Schroniska Koliba na Łapsowej Polanie.

Kolibowa na Łapsowej PolanieFacebook

Kolibowa na Łapsowej/Facebook

Nawet jakby każdy wpłacił złotówkę, no to już jest zawsze coś, jakieś wsparcie. Ja się cieszę nawet nie z samych pieniędzy, ale z tego odzewu. Jak ludzie piszą o nas miło, wysyłają do swoich znajomych. [...] To jest tak miłe, aż się serce raduje. Świadczy to o tym, że ci ludzie czekają, żeby tu przyjść na tego schabowego, żeby się przespać, żeby odpocząć, posiedzieć przy kominku - dodaje w rozmowie z nami pani Marta.

Redakcja Turyści.pl również zachęca do pomocy polskim schroniskom oraz branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała na pandemii. Brak ferii i wyjazdowego sezonu zimowego doprowadził do kryzysu wielu przedsiębiorców, którzy w normalnych warunkach gościliby teraz podróżnych. Link do zrzutki znaleźć można TUTAJ.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Zrzutka.pl

Następny artykuł