Turysci.pl > Polska > Kolejka linowa na Kasprowy Wierch zamknięta. Trwa jej renowacja
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 09.05.2022 14:06

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch zamknięta. Trwa jej renowacja

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta
fot. Hannake van Camp/canva.com

Fatalne wieści dla odwiedzających w maju Tatry. Ci, którzy planowali wjechać na Kasprowy Wierch kolejką, będą musieli zmienić plany. Rozpoczęto właśnie prace związane z przeglądem technicznym kolejki. Zakończyła się także możliwość zimowego szaleństwa w Tatrach. Z użytku wyłączono już stacje narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu.

To koniec sezonu narciarskiego w Tatrach. Ten weekend był ostatnim, dla chcących zjechać ze stoku w okolicach Kasprowego Wierchu. Teraz przyszedł czas na przegląd urządzeń po intensywnym sezonie i przygotowanie kolejki do sezonu letniego - czytamy na gazetakrakowska.pl.

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta

Jak informują Polskie Koleje Linowe, kolejka na Kasprowy Wierch będzie nieczynna od 9 do 24 maja. W tym czasie będzie trwał przegląd po sezonie zimowym.

- Bezpieczeństwo podróżujących oraz pracowników, a także zapewnienie najwyższych standardów technicznych funkcjonowania kolei i urządzeń – to priorytety, którymi od zawsze kierują się Polskie Koleje Linowe. Przestój serwisowy w ośrodkach turystycznych PKL wykorzystuje również na przeprowadzenie ćwiczeń wraz ze służbami, których celem jest profesjonalne zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku sytuacji kryzysowych - czytamy w komunikacie PKL.

Dla chcących wejść na Kasprowy Wierch i pobliskie szczyty, pozostają wędrówki piesze wyznaczonymi szlakami. Na szczyt prowadzi szlak zielony z Kuźnic. Czas przejścia to 3 godziny. PKL ostrzega jednocześnie, że w wyższych partiach gór panują nadal warunki zimowe. Do tego obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Wybierając się w góry o tej porze roku należy pamiętać, że kiedy na dole panuje przyjemna wiosna, w górach może być naprawdę chłodno. Trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze oraz obuwiach. Na szczytach gór, w żlebach oraz na zacienionych stokach leży lód oraz twardy śnieg, który w godzinach popołudniowych roztapia się. Warunki są więc dość wymagające.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1.  Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

2. Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki

3. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: gazetakrakowska.pl