Turysci.pl
Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta

fot. Hannake van Camp/canva.com

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch zamknięta. Trwa jej renowacja

9 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Fatalne wieści dla odwiedzających w maju Tatry. Ci, którzy planowali wjechać na Kasprowy Wierch kolejką, będą musieli zmienić plany. Rozpoczęto właśnie prace związane z przeglądem technicznym kolejki. Zakończyła się także możliwość zimowego szaleństwa w Tatrach. Z użytku wyłączono już stacje narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu.

To koniec sezonu narciarskiego w Tatrach. Ten weekend był ostatnim, dla chcących zjechać ze stoku w okolicach Kasprowego Wierchu. Teraz przyszedł czas na przegląd urządzeń po intensywnym sezonie i przygotowanie kolejki do sezonu letniego - czytamy na gazetakrakowska.pl.

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta

Jak informują Polskie Koleje Linowe, kolejka na Kasprowy Wierch będzie nieczynna od 9 do 24 maja. W tym czasie będzie trwał przegląd po sezonie zimowym.

EN 01510444 0006

Majówka 2022. Odwiedzili restauracje w Zakopanem. Na widok paragonu złapali się za głowę

CZYTAJ DALEJ

- Bezpieczeństwo podróżujących oraz pracowników, a także zapewnienie najwyższych standardów technicznych funkcjonowania kolei i urządzeń – to priorytety, którymi od zawsze kierują się Polskie Koleje Linowe. Przestój serwisowy w ośrodkach turystycznych PKL wykorzystuje również na przeprowadzenie ćwiczeń wraz ze służbami, których celem jest profesjonalne zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku sytuacji kryzysowych - czytamy w komunikacie PKL.

Dla chcących wejść na Kasprowy Wierch i pobliskie szczyty, pozostają wędrówki piesze wyznaczonymi szlakami. Na szczyt prowadzi szlak zielony z Kuźnic. Czas przejścia to 3 godziny. PKL ostrzega jednocześnie, że w wyższych partiach gór panują nadal warunki zimowe. Do tego obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Wybierając się w góry o tej porze roku należy pamiętać, że kiedy na dole panuje przyjemna wiosna, w górach może być naprawdę chłodno. Trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze oraz obuwiach. Na szczytach gór, w żlebach oraz na zacienionych stokach leży lód oraz twardy śnieg, który w godzinach popołudniowych roztapia się. Warunki są więc dość wymagające.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1.  Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

2. Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki

3. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Slajd 1 z 6

fot. Wikipedia Commons/ Kamil87/ CC0

Wierchomla

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” znajduje się w malowniczych Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Region wyróżnia się unikalnymi warunkami klimatycznymi - śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Ośrodek łączy dwie miejscowości Wierchomlę i Muszynę, systemem wyciągów. Znajdziemy tam około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >