Turysci.pl > Świat > Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 11.05.2022 15:12

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Turysta
fot.anyaberkut.canva.com

Liczne sankcje nałożone na Rosję, ze względu na atak na Ukrainę spowodowały, że wiele krajów straci miliony rosyjskich turystów w najbliższym czasie. W najgorszej sytuacji są Niemcy, które według szacunku, mogą stracić blisko pół miliona turystów. To potężny cios w gospodarkę.

Przestrzeń powietrzna większości krajów europejskich, jest zamknięta dla rosyjskich samolotów. Dlatego też drastycznie zmniejszyła się ilość turystów odwiedzających europejskie kraje. Jak pokazują badania firmy Statista, Europa straci w tym roku blisko 3 miliony turystów - informuje portal wiadomosciturystyczne.pl.

Kraje europejskie stracą kilka milionów turystów

- Firma przeanalizowała liczbę miejsc zaplanowanych przez rosyjskich turystów w samolotach lecących do różnych miejsc docelowych na świecie między lutym a sierpniem 2022 r - podaje portal. W najgorszej sytuacji są Niemcy. W najbliższych miesiącach mają stracić blisko 550 tysięcy turystów z Rosji. W drugiej kolejności jest Grecja ze stratą 303 tysięcy. Nieciekawa sytuacja jest też na Cyprze, gdzie Rosjanie stanowili do tej pory większą część turystów odwiedzających ten kraj.

Jednak jeszcze gorzej mają niektóre kraje spoza Unii. Dla przykładu, według wyliczeń firmy, Turcja ma stracić aż 2 mln turystów. To ogromny odsetek. 1,6 mln turystów rosyjskich nie odwiedzi Ukrainy i aż 800 tysięcy Uzbekistanu.

Lista krajów, do których mogą wybrać się rosyjscy turyści na wakacje, jest coraz węższa. Dodatkowo niektóre linie lotnicze, czy sieci hotelowe, postanowiły nałożyć swoje sankcje. I tak na przykład Zawieszono loty do Turcji z rosyjskich miast, czy zamknięto drzwi hoteli sieci RIU dla Rosjan. Hotele odmówiły rezerwacji turystom z Rosji, chcącym przenocować na Dominikanie, na Sri Lance, czy Malediwach. Jak widać, rosyjscy turyści muszą się mocno nagimnastykować, żeby swobodnie wyjechać na wakacje w najbliższym czasie.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: Wiadomości Turystyczne