Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Okiem Turystów > Każdy chce tu przyjechać w czerwcu. Włoski region szykuje się na coś specjalnego
Natalia Księżak
Natalia Księżak 13.04.2024 22:17

Każdy chce tu przyjechać w czerwcu. Włoski region szykuje się na coś specjalnego

plaża
fot. Gianluca Figliola Fantini/ Shutterstock

- Polacy wyjątkowo kochają kulturę włoską, a my chcemy ich przyciągać i rozpieszczać- zapewniał Andrea Corsini podczas spotkania z Ambasadorem Włoch Lucą Franchetti w Warszawie. Włosi zamieniają więc słowa w czyn i zapraszają turystów z naszego kraju na “prawdziwe włoskie wakacje”. Do tej pory, Italia była jednym z najpopularniejszych, wakacyjnych kierunków Polaków. W tym roku liczba turystów z Polski może być rekordowa. Wszystko za sprawą specjalnego wydarzenia.

Włochy kryją w sobie wiele fantastycznych klejnotów, a pewien region jest tego idealnym przykładem…

"Włochy w pigułce" chcą przyciągnąć Polaków

 - Nie mamy Rzymu, Mediolanu czy Florencji, ale w 2023 roku odwiedziło nas 6 milionów turystów - mówił podczas spotkania Davide Cassani, przewodniczący Rady Turystycznej Regionu Emilia Romania.  Okazuje się, że Polacy w tej części Włoch są drugą, największą grupą turystów. Wyprzedzają nas jedynie Niemcy.

- Nasz region to zwierciadło “Made in Italy”. Mamy wybitną kuchnię, marki takie Ferrari, Lamborgini czy Masserati (…) Mamy Rawennę, Modenę czy Ferrarę - miasta pełne sztuki -dodał Cassani. 

- Polski rynek okazuje się bardzo obiecujący dla naszej turystyki, co potwierdzają również dane za 2023 r., które wskazują na wzrost noclegów z Polski o ponad 30% w porównaniu z rokiem poprzednim -  mówił Piero Cannas, dyrektor Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce. Teraz Włosi chcą jeszcze większego zbliżenia z naszym krajem…

Gdzie najlepiej wybrać się do Włoch? W czerwcu warto odwiedzić Emilia-Romagna

Przedstawiciele włoskiej branży turystycznej wspomnieli także, o problemach jakie prawdopodobnie czekają w tym roku turystów z Polski. Choć chętnych nie zabraknie, to połączeń lotniczych, jak w przypadku Modlina, już tak..

- Jesteśmy zakładnikami tanich przewoźników, takich jak Ryanair, który skreślił niedawno z listy lotów 5 destynacji m.in. Rimini, Pizzę czy Pescare (…) Tracimy przez to wspaniale okazje do podróżowania - skomentował konflikt Ryanaira z polskim portem lotniczym Andrea Corsini, Członek Rady ds. Mobilności, Transportu, Infrastruktury, Turystyki i Handlu regionu Emilia Romania.

Na szczęście, region Emilia Romania, to miejsce idealne dla tych, którzy z rodziną na wakacje wybierają się samochodem. Czas podróży jest bardzo podobny do tego, w jaki z Polski dostaniemy się na przykład do Chorwacji. „Tak bardzo tęskniliśmy za Włochami, a przecież są tak blisko” – słyszymy w opublikowanym przez Emilia-Romagna Tourism.

 


Region Emilia Romagna jest także bez wątpienia królestwem kolarstwa szosowego. Luca Franchetti, Ambasador Włoch wraz ze wspomnanym już Davide Cassanim, przedstawili trasę tegorocznego… Tour de France. 

Tour de France po raz pierwszy we Włoszech

Skąd pomysł na Tour de France we Włoszech? Okazuje się, że Region Emilii-Romanii ma bogate kolarskie tradycje. Jest też jednym z najlepszych miejsc do uprawiania tego sportu. 111 edycja największej, kolarskiej imprezy zawita w 2024 r. po raz pierwszy do Włoch.

Projekt bez nazwy - 2024-04-13T205037.612.jpg

Etapy Tour de France we Włoszech:
- 29 czerwca: Florencja – Rimini, 206 km
-  30 czerwca: Cesenatico – Bolonia, 200 km
-  1 lipca Piacenza – Turyn, 225 km

Już 1 i 2 czerwca przed wyścigiem odbędą się imprezy ,,Fete de Tour” na placach miast biorących udział w Tour de France. W regionie Emilia-Romania trasa wyścigu poprowadzi aż przez 38 miejscowości. “Spodziewamy się 1.5 mln kibiców wzdłuż trasy wyścigu” - dodał Cassani.