Turysci.pl
katastrofa na alasce

fot. Pixabay/ Sinousxl (zdjęcie ilustracyjne)

Katastrofa lotnicza w kurorcie na Alasce. Nie żyje pięć osób, w tym znany miliarder

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W kurorcie na Alasce doszło do katastrofy śmigłowca, w której zginęło pięć osób. Wśród nich był czeski miliarder Petr Kellner, właściciel grupy inwestycyjnej PPF. O wypadku poinformowała agencja Associated Press.

Katastrofa lotnicza na Alasce miała miejsce podczas lotu do ośrodka sportów zimowych Tordrillo Mountain Lodge. Według służb maszyna spadła w pobliżu lodowca Knik. Zginęło pięć osób.

Katastrofa śmigłowca na Alasce

Według informacji przekazanym mediom przez policję, do katastrofy helikoptera doszło w sobotę wieczorem. Maszyna rozbiła się w pobliżu lodowca Knik, a w katastrofie zginęło pięć osób - trzech gości i dwóch pracowników ośrodka.

Rzeczniczka ośrodka Tordrillo Mountain Lodge Mary Ann Pruitt, poinformowała, że śród zmarłych jest 52-letni Greg Harms, znany przewodnik i narciarz górski. Policja stanowa przekazała również o śmierci dwóch Czechów: 56-letniego Petra Kellnera i 50-latka. Wśród ofiar są również 33-letni pilot i 38-letni pracownik kurortu.

Najprawdopodobniej grupa uprawiała heli-skiing. Narciarze docierają na szczyty helikopterami, a następnie zjeżdżają po stromych zboczach. Ciała ofiar przekazano stanowemu lekarzowi sądowemu w Anchorage.

zdjęcie z Krupówek

Niesamowite zdjęcia w polskich Tatrach. Kobieta w czerwonej sukni podbija internet

CZYTAJ DALEJ

Informację o śmierci Kellnera potwierdziła również czeska grupa PPF. Rzeczniczka grupy PPF Jitka Tkadlecová powiedziała, że pogrzeb miliardera odbędzie się w „bliskim kręgu rodzinnym".

- Prosimy wszystkich, a zwłaszcza media, o uszanowanie prywatności rodziny Petra Kellnera w tym trudnym czasie - powiedziała.

Dochodzenie w sprawie katastrofy śmigłowca Airbus prowadzi amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Tordrillo Mountain Lodge to ekskluzywny kurort narciarski, oferujący między innymi heli-skiing. Kurort znajduje się 40-minut lotem od miasta Anchorage na Alasce.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Polsat, Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >