Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Katastrofa lotnicza w Chinach. Niestety najprawdopodobniej nikt nie przeżył
Weronika Dadok
Weronika Dadok 21.03.2022 14:39

Katastrofa lotnicza w Chinach. Niestety najprawdopodobniej nikt nie przeżył

samolot do Polski

Niestety media przekazały najgorszą z możliwych informacji, na ten moment nie ma śladu osób, które przeżyły katastrofę samolotu, do której doszło dziś na południu Chin. Na pokładzie Boeinga 737 linii China Eastern znajdowało się ponad 130 osób. Jest to najtragiczniejsza katastrofa lotnicza od ponad dekady.

Katastrofa samolotu w Chinach. Prawdopodobnie nikt nie przeżył

Dziś główne wydanie wiadomości chińskiej telewizji centralnej rozpoczęła tragiczna informacja dotycząca katastrofy lotniczej oraz trwającej akcji poszukiwawczo-ratunkowej. Media na ten moment nie poinformowały o przyczynie zaistniałej sytuacji.

Pojawiły się informacje, że niestety nikt nie przeżył.

Producent maszyny poinformował, że są gromadzone odpowiednie informacje dotyczące katastrofy, które pomogą znaleźć przyczynę. Na ten moment wiadomo, że w dwóch ostatnich minutach lotu samolot gwałtownie tracił wysokość.

Media obecnie cytują jednego z ratowników, który stwierdził, że samolot rozbił się na zboczu i spowodował pożar lasu. Na łamach dziennika „People's Daily” można dowiedzieć się, że na miejscu tragedii nie ma oznak, aby ktokolwiek przeżył.

Źródło: TVP

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].