Karpacz skrywa legendępixabay.com/ Makalu

Karpacz skrywa porażającą tajemnicę. Turyści nie mają pojęcia o dramatycznej legendzie o dwóch braciach

Karpacz to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. Co roku pojawiają się tam tłumy turystów. Miejsce to ma wiele do zaoferowania, stąd też takie zainteresowanie. Mało kto jednak wie, że jest to miasto, które skrywa pewną tajemnicę.

Karpacz jest jednym z najbardziej uwielbianych kierunków turystycznych w Polsce. Leży w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Podróżnicy jeżdżą tam ze względu na piękne krajobrazy i słynne szczyty. Wielu nie wie o tajemnicy, jakie skrywa to miasto.

Oficjalne stanowisko władz. Lockdown i godzina policyjna do 6 grudnia, za granicą źle się dziejeOficjalne stanowisko władz. Lockdown i godzina policyjna do 6 grudnia, za granicą źle się dziejeCzytaj dalej

Karpacz skrywa dramatyczną legendę

Jedną z atrakcji Karpacza są Krucze Skały położone są w Kruczej Dolinie. Owiane są licznymi legendami, a jedna z nich opowiada o dwóch braciach. Jeden z nich był biedny, a drugi bogaty. Ten drugi wyrabiał leki z górskich ziół, zbieranych przez uboższe kobiety karpackie. Był skąpcem i do tego oszustem.

Nie dawał zbieraczkom należytej pensji. Nawet nie chciał pomóc swojemu ubogiemu bratu, który miał na utrzymaniu chorą żonę i dwójkę małych dzieci. Pewnego dnia nie mieli nawet ziarenka mąki. Wtedy biedny drwal poszedł do swego brata, aby prosić go o pomoc. Brat nie chcąc stracić pieniędzy powiedział, że da mu worek mąki w zamian za parę jego oczu. Drwal, chcąc uniknąć śmierci głodowej, zgodził się.

Pewnej nocy ślepiec nie mógł zasnąć. Około północy usłyszał dziwne dźwięki. Zdawało mu się, że nad jego głową trzepotało tysiące ptaków. Trwało to dłuższą chwilę, a gdy wreszcie hałas ucichł, drwal usłyszał głos płynący ze skał.

- Dziś w Sowią Noc zleciałyśmy się z całych Karkonoszy, by ludzkim głosem opowiedzieć sobie najciekawsze wiadomości zebrane w miejscach, gdzie znajdują się nasze gniazda - to słowa, które miały powiedzieć sowy.

Pierwsza zabrała głos sowa z Niedźwiady i poinformowała, że woda z tej rzeki ma leczniczą moc. Każdemu ślepcowi przywróci wzrok, jeśli ten trzykrotnie zamoczy w niej dłoń i trzykrotnie przemyje nią oczy.

Fatalne wieści z Tatr. Niestety, najgorsza sytuacja od lat, właściciele pensjonatów załamują ręceFatalne wieści z Tatr. Niestety, najgorsza sytuacja od lat, właściciele pensjonatów załamują ręceCzytaj dalej

Później przemówiła sowa z Łomniczki i powiedziała, że nieopodal jej gniazda, pod wielkim wodospadem znajduje się ogromny kamień szlachetny, który może zapewnić bogactwo niejednemu człowiekowi. Następnie odezwała się trzecia, mająca gniazdo nad Złotym Potokiem. Powiedziała, że ten, kto pochowa zwłoki kobiety w święconej ziemi, odnajdzie skarb w miejscu, gdzie leżały.

Mężczyzna zrobił wszystko to, o czym miały powiedzieć mu sowy. Opowiedział swojemu bratu o Sowiej Nocy i o tym, czego się podczas niej dowiedział. Chytry zielarz chcąc powiększyć swój majątek, postanowił każdej nocy wysiadywać nad brzegiem Niedźwiady i oczekiwać następnego zebrania sów. Kruki dopadły go swymi szponami i ostrymi dziobami. Rozszarpały ubranie i jego samego na strzępy.

Krucze Skały znajdują się w okolicy ośrodka wypoczynkowego o tej samej nazwie przy ul. Obrońców Pokoju w dzielnicy Karpacza Wilczej Porębie. Z najwyższego z filarów roztacza się wspaniały widok na Sowią Dolinę, Dolinę Łomniczki oraz panoramę tej części Karkonoszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda Polsatu rozgrzała fanów do czerwoności. Niczego się nie wstydzi, zdjęcie z rajskiej plaży aż onieśmiela
2. Sanepid podał pilny komunikat i liczy na masowe zgłoszenia. Ciebie też może dotyczyć
3. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada

Po zwiedzeniu Kruczych Skał czarnym szlakiem dochodzi się do Szerokiego Mostu na rzece Płomnica. Tu zaczyna się Sowia Dolina, która jest jedną z najpiękniejszych dolin w Karkonoszach.

Koszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadająKoszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadająCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spójrz na swój tłuczek do mięsa. Ujawniamy do czego służy druga strona, niemal nikt nie znał zastosowania
  2. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
  3. Polka opowiedziała, jak podczas pandemii traktują obcokrajowców w Singapurze. Wielu łapie się za głowy
  4. Pan Sebastian co roku spędza Boże Narodzenie w ciepłych krajach. Jego tegoroczne plany wyciskają łzy z oczu
  5. Przypadkiem znaleźli 500-letni skarb w lesie. Wartość odbiera mowę, gratka dla fanów turystyki kulturowej
  6. Ogromna tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 13-latka, a jej młodsza koleżanka jest ranna
  7. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl

Następny artykuł