Turysci.pl
Karpacz paść ofiarą

Flickr Kris Duda

Zła wiadomość z Karpacza. Turyści mogą paść ofiarą, niestety

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Karpacz znalazł się w zasięgu niepokojącej plagi. W okolicy uwielbianego przez turystów miejsca pojawiają się osoby, które mogą zaszkodzić zarówno mieszkańcom, jak i turystom. W mediach pojawiły się już komunikaty informujące o ryzyku

Karpacz to miejsce, które wielu turystom kojarzy się przede wszystkim z sielskimi wakacjami. Czytając w mediach o tym mieście, bardzo trudno natknąć się na wiadomości, które nie byłyby pozytywne. Podróżni odnajdują tam relaks i nie są zaskakiwani przez wygórowane rachunki za jedzenie, co niestety przytrafia się Polakom wypoczywającym w największych, krajowych kurortach. Jednak niedawno pojawił się komunikat z ostrzeżeniem skierowany zarówno do turystów, jak i mieszkańców.

Uwielbiany przez Polaków Karpacz został dotknięty niepokojącą plagą. Kolejne ofiary publikują zdjęcia w internecie i opisują przykre sytuacje, w jakich się znaleźli. Okazuje się, że w okolicach popularnego miasta grasują złodzieje. Problem ten znacznie urósł w ostatnim czasie, co zauważyli zarówno mieszkańcy, jak i funkcjonariusze policji. Według części Polaków, miejscowość powinna być omijana szczególnie przez konkretną grupę, która może paść ofiarą rabusiów.

Karpacz i Szlarska Poręba mają problem z plagą kradzieży

Jak informują media, Karpacz i Szklarska Poręba już dawna zmagają się z plagą złodziei, której rozmiar z biegiem lat uległ znaczemu zwiększeniu. Z ulic i podwórek masowo znikają motocykle. Efekt jest taki, że część turystów po przyjeździe do popularnych miejscowości motorem, może do domu wracać już niestety pociągiem. Mieszkańcy zwracają uwagę także na bezczelne zachowanie rabusiów, którzy nie zwracają uwagi na monitoring czy inne zabezpieczenia.

Podróżni przemieszczający się na motocyklach powinni szczególnie uważać, odwiedzając Karpacz czy Szklarską Porębę. Pojazdy mogą znikać również spod hoteli oraz pensjonatów. Jak czytamy na portalu Scigacz.pl, niektórzy sugerują nawet, że policja w żaden sposób nie stara się rzekomo rozwiązać tego problemu. Znajdują się podobno nawet mieszkańcy, którzy sugerują, że funkcjonariusze w jakiś sposób nawet mogą być z nim powiązani. W relacjach podkreśla się, że motory znikają na skalę masową, co jest jeszcze bardziej niepokojące.

To, jak duży problem ze złodziejami motorów mają Karpacz i Szklarska Poręba, podkreślają media, według których w tym regionie w trakcie całego sezonu znika nawet do kilkudziesięciu pojazdów. Utrata motocyklu z pewnością byłaby rozczarowującym zakończeniem letniego urlopu dla każdego. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o karygodnych scenach na plaży w Gdyni.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Ścigacz.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >