Jezioro w kształcie sercafacebook.com Ministerstwo Środowiska

Mało kto wie o jeziorze w kształcie serca ukrytym w polskim lesie. Wygląda niesamowicie

Jezioro w kształcie serca skryło się w nietypowym miejscu. Mało kto wiedział, że taki cud natury można spotkać nieopodal Trzciela. Wymarzone miejsce na romantyczną randkę z ukochaną osobą - nie sposób, by klimat tego miejsca nie zrobił wrażenia.

Jezioro dla wielu jest idealnym miejscem na odpczynek po całym tygodniu pracy czy szybki wypad z rodziną lub przyjaciółmi. Zachwycają malowniczą okolicą oraz fauną, którą można spotkać w okolicy. Wiele z nich wyróżnia się w szczególny sposób - można odwiedzić najgłębsze polskie jezioro, czyli Hańczę, lub największe, jakim jest jezioro Śniadrwy. Są powszechnie znane i setki turystów co roku wybierają się, by je zobaczyć na własne oczy. Są jednak perełki, o których wie niewielu.

Jezioro Czarne jest chyba jednym z najbardziej niedocenionych miejsc. Dopiero post zamieszczony na oficjalnym fanpage'u Ministerstwa Środowiska zwrócił uwagę internautów na urokliwy kształt akwenu. Jak sie okazało, zbiornik wodny w lesie na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel ma przepiękny kształt serca. To miła niespodzianka dla wszystkich, którzy nawet mieszkając nieopodal nie mieli o niczym pojęcia. Taką wiedzę można wykorzystać w wyjątkowy sposób, na przykład zapraszając tam wyjątkową osobę na romantyczną randkę. Z pewnością będzie zauroczona tak niezwykłym miejscem.

Jezioro Czarne ma kształ serca

Niepozorne miejsca potrafią skrywać naprawdę fascynujące tajemnice. Tak właśnie z okolicami gminy Trzciel. Chyba nikt się nie spodziewał, że w środku lasu można tam znaleźć tak niezwykły akwen. Uwagę zwrócił G. Gaczyński, który wykonał przepiękną fotografię, ukazującą cały czar lokacji.

- "Jezioro Czarne". Małe i szalenie urocze jezioro, o nietypowym kształcie, które zlokalizowane jest w #NadleśnictwoTrzciel. Jezioro Czarne dopiero z lotu ptaka ukazuje swój osobliwy kształt. Jest jak niebieskie serce schowane w zieleni okolicznych lasów - widnieje w poście na facebookowym fanpage'u Ministerstwa Środowiska.

Zbiornik niestety nie wyróżnia się niczym szczególnym, gdy patrzy się na nie ze zwykłej perspektywy, można je obejść w 30 minut specjalną ścieżką. Mimo to mejsce nawet za dnia jest bardzo nastrojowe ze względu na gęsto rosnące dookoła drzewa. Wielu wędkarzy udpodobało sobie to miejsce do łowienia ryb. Jednak to nie jedyne takie miejsce w Polsce. Podobne jezioro znajduje się w Trzebinie - tam odwiedzający mogą skorzystać z takich atrakcji jak plaża z leżakami, pomosty i podwieszane baseny. Podobnie jak w przypadku z Trzciela, aby móc w pełni docenić nietypowy kształt, trzeba mieć widok z lotu ptaka. Wielu osobom jednak wystarczy sama świadomość, że wypoczywają w niezwykłym miejscu.

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą
3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc
4. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę

Do tego zachwyca tafla, która odbija okoliczną przyrodę niczym lustro. To doskonałe miejsce dla wszysytkich, którzy lubią górskie wyprawy, bowiem okolica jest ukształtowana z pagórków, które pozwalają się poczuć niczym na południu Polski, a do tego okolica nie jest często odwiedzana, dlatego stanowi doskonały cel na spokojny, samotny spacer.

Zobacz na Facebook

Źródło: Facebook

Następny artykuł