Jezioro, które zmienia kolorPeter Harrison/Solent News & Photo Agency/Solent News/East News

Jezioro, które zmienia kolor. Od pierwszych chwili zachwyca

Jeziora należą do najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Wiele osób woli wypoczynek nad jeziorem niż nad morzem. Jeden z takich zbiorników jest jednak wyjątkowy, ponieważ jego woda co jakiś czas zmienia kolor.

Jezioro, o którym mowa to Mannering i znajduje się w Nowej Południowej Walii w Australii. Robi niesamowite wrażenie od pierwszego momentu. Warto tam przyjść w dość nietypową jak na zwiedzanie pogodę. To dlatego, że wtedy dochodzi do niezwykłego zjawiska.

Jezioro zmieniające kolor

Pogoda ma kluczowy wpływ na to, jak wygląda jezioro Mannering. Nowe kolory wody pojawiają się w momencie, kiedy zaczyna padać deszcz.

To dlatego warto wybrać się tam w czasie deszczu. Wystarczy zabrać płaszcz przeciwdeszczowy i można podziwiać niesamowite zjawisko.

Koniecznie trzeba zrobić zdjęcia. Co prawda zmianę widać o wiele bardziej patrząc z lotu ptaka, ale z ziemi także jest ona dostrzegalna.

Wiele osób zastanawiało się, jakie zjawisko w naturze powoduje taki efekt. Niestety, ci którzy oczekiwali cudu natury będą zawiedzeni. Zmiana koloru nie jest naturalna.

Uwielbiany przez turystów efekt to wynik wieloletniego zanieczyszczania wody przez popiół węglowy, który pochodzi z pobliskiej elektrowni.

Widoczna różnica

Widoczna różnica, fot. Peter Harrison/Solent News & Photo Agency/Solent News/East News

Jezioro jest częścią Parku Narodowego Munmorah. Miejsce oferuje turystom wiele innych atrakcji niż wspomniane wcześniej jezioro. Największą zaletą jest jego nadmorskie położenie.

W związku z tym można udać się na plażę, która jest oddalona od publicznych plaż pełnych turystów. To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy potrzebują chwili wyciszenia.

Park Narodowy Munmorah

Park Narodowy Munmorah, fot. wikimedia.commons/Mountain Ash/ CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Morze to jednak nie tylko plażowanie. Warto wybrać się na jedną ze skarp. Widok z tak dużej wysokości jest niesamowity. Można podziwiać zarówno morze, jak i pobliskie lasy i wydmy.

Pięknych jezior niekoniecznie trzeba szukać za granicami. Również na terenie Polski można znaleźć wiele niesamowitych miejsc.O jednym z nich pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: styl.pl, Tripadvisor

Następny artykuł