Turysci.pl
irlandia

fot. Pixabay/ Ben_Kerckx

Irlandia kończy lockdown. Padła data otwarcia hoteli

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Irlandia wraz z początkiem tygodnia rozpoczęła proces luzowania restrykcji. Powrót do normalności zapowiadany jest w połowie czerwca. Lockdown w tym kraju trwał od grudnia 2020 roku.

Irlandia wprowadziła lockdown w połowie grudnia zeszłego roku, gdy pojawiła się tam trzecia fala pandemii koronawirusa. Panowały tam jedne z najsurowszych restrykcji w całej Europie. Od wczoraj do połowy czerwca będą one jednak sukcesywnie znoszone.

Irlandia luzuje obostrzenia

Mieszkańcy Irlandii od poniedziałku mają możliwość swobodnego przemieszczania się po kraju. Przypomnijmy, że do tej pory zabronione były wyjazdy z własnego hrabstwo bez uzasadnionych przyczyn. Zwiększone zostały również limity osób, które mogą się spotykać w zamkniętych pomieszczeniach oraz na świeżym powietrzu.

Sklepy sprzedające towary inne niż artykuły pierwszej potrzeby również od poniedziałku mogą wznowić swoją działalność w systemie „kliknij i odbierz”. Mogą również przyjmować klientów na umówione wcześniej wizyty.

Wznowiony może zostać również handel na świeżym powietrzu, a także działalność punktów usługowych wymagających bliskiego kontaktu, jak salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Wymagane jest jednak wcześniejsze umówienie wizyty.

bałtyk foki

Stado fok wylegiwało się w rezerwacie Mewia Łacha. Media obiegły niezwykłe zdjęcia

CZYTAJ DALEJ

Ponownie otwarto również muzea, galerie i inne instytucje kultury. Działalność wznowiły również biblioteki, jednak na razie tylko w zakresie wypożyczania książek, a czytelnie pozostają zamknięte.

Od 17 maja natomiast nastąpi całkowite otwarcie handlu w zaostrzonym rygorze sanitarnym. 2 czerwca w końcu otwarte zostaną hotele. 7 czerwca natomiast działalność wznowią puby, kawiarnie i restauracje, jednak na razie tylko w ogródkach. Otwarte będą też siłownie, baseny, kina i teatry.

Niestety, wjazd do Irlandii w dalszym ciągu jest znacznie ograniczony. Podróżni z Polski przed przybyciem muszą wypełnić online formularz Passenger Locator Form, a także posiadać negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19. Konieczne jest również odbycie 14-dniowej kwarantanny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >