Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Incydent na Lotnisku Chopina. Interweniowała straż graniczna
Ania Radke
Ania Radke 04.02.2022 22:23

Incydent na Lotnisku Chopina. Interweniowała straż graniczna

aircraft-cabin-gc15da27a7 1280
fot. Pixabay/ juno1412

Incydent na lotnisku Chopina w Warszawie. Trzech pasażerów na pokładzie samolotu do Eindhoven zachowywało się agresywnie. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, samolot został zawrócony z pasa startowego, a na płycie lotniska interweniowała Straż Graniczna.

Samolot linii Wizz Air lecący z lotniska w Warszawie do Eindhoven chwilę po starcie musiał zawrócić. Trójka pasażerów lekceważąc restrykcje sanitarne, kierowała groźby pod kierunkiem załogi i współpasażerów. Do zdarzenia doszło w czwartek chwilę po południu.

Samolot zawrócił na lotnisko

Według informacji przekazanych przez WP samolot wystartował o 13:06 z Lotniska Chopina. Chwilę później zatrzymał się jednak na drodze kołowania, ponieważ na pokładzie doszło do awantury.

- Trzy osoby zostały wyprowadzone. Następnie samolot wrócił na miejsce postojowe i wystartował z opóźnieniem. Sam lot przebiegł bez żadnych problemów - usłyszała WP od jednego z pracowników stołecznego lotniska.

Straż Graniczna wyprowadziła z samolotu trzech mężczyzn w wieku 25-27 lat, którzy nie wykonywali poleceń załogi, odmawiając założenia maseczek ochronnych na usta i nos oraz kierując groźby i wyzwiska w kierunku innych współpasażerów.

- Za powyższe wykroczenia zostały na nich nałożone mandaty karne. Jeden z pasażerów przyjął mandat karny kredytowany, nie wnosząc zastrzeżeń co do jego zasadności, natomiast pozostali dwaj odmówili przyjęcia mandatów karnych twierdząc, że nie poczuwają się do winy - relacjonowała w rozmowie z WP por. Dagmara Bielec, rzeczniczka Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodała funkcjonariuszka, obaj pasażerowie, którzy odmówili przyjęcia mandatów karnych zostali poinformowani, że zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: WP

Tagi: Lotnisko