Turysci.pl
pogoda

fot. Ig0rZh/canva.com

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami. Będą też upały

5 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Kwiecień zdecydowanie nas nie rozpieszczał pod względem pogody. Przymrozki, opady śniegu, silne wiatry i wręcz listopadowa plucha. Jednak wraz z początkiem maja, możemy korzystać z typowo wiosennej, a momentami wręcz letniej pogody. Ale uwaga! IMGW ostrzega, że zbliża się dość ekstremalna pogoda.

W najbliższych dniach w pogodzie będzie się działo. Jak zapowiada IMGW, nadchodzą do nas właśnie upały i to nie byle jakie. Słupki rtęci pokażą nawet 30 stopni. Ale jednocześnie wydano ostrzeżenia o gwałtownych burzach z gradobiciem.

Zwrotnikowe powietrze ogrzeje Polskę

Gorące zwrotnikowe powietrze już w weekend dotrze do Hiszpanii i Portugalii, aby po kilku dniach, zahaczając o Węgry, dotrzeć do Polski. Fali upałów sięgających nawet 30 stopni, możemy spodziewać się w dniach 12-13 maja. Gorąco będzie przede wszystkim na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

Ale uwaga. Falę upałów poprzedzą gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i gradobiciem. W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa opolskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem - podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu. Burzom towarzyszyć będą ulewne opady deszczu nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Oprócz województwa opolskiego, alerty wydano także dla Śląska, Dolnego Śląska i Małopolski.

W piątek również spodziewane są opady deszczu oraz lokalnie burze. Za to temperatura będzie naprawdę przyjemna. W przeważającej części kraju termometry pokażą 19 stopni Celsjusza, a na południu nawet 21. Najchłodniej będzie na wybrzeżu. Tam temperatura oscylować będzie w granicach 12 stopni.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Włochy popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród rosyjskich turystów

2. Przewodniczka zniesmaczona zachowaniem turystów. Górski szlak zmienił się w toaletę

3. Turcja z chęcią wita rosyjskich turystów. Wszystko z jednego powodu

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News

Źródło: IMGW


Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.plJoanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >