hubert urbańskiScreen/youtube/tvnpl

Zrezygnowała z gry, gdy usłyszała pytanie. Nie miała pojęcia, a prawdziwi miłośnicy gór na pewno znali odpowiedź

Hubert Urbański przeczytał uczestniczce pytanie, a ona tylko "złapała się za głowę". Odpowiedź na to pytanie znają tylko prawdziwi miłośnicy gór. Kobieta zrezygnowała z gry w ostatnim momencie, mogła stracić pieniądze.

Hubert Urbański jest prowadzącym programu "Milionerzy" już od ponad 10 lat. W tym czasie zadał wiele zarówno trudnych, jak i łatwiejszych pytań z różnych dziedzin, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy. Tym razem odpowiedź wymagała znajomości podhalańskich zwyczajów.

Hubert Urbański zadał pytanie za 250 tysięcy złotych

"Milionerzy" są jednym z najpopularniejszych programów TVN. Widzowie często mogą sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin, często mogą również dowiedzieć się czegoś nowego. Turystów najbardziej interesują zwykle tematy podróżnicze czy kulturowe, które również nierzadko pojawiają się w puli.

Zadaniem uczestnika jest odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań, które prowadzą go do nagrody głównej - okrągłego miliona złotych. Po drodze przekracza dwa progi gwarantowane na drugim i siódmym pytaniu - odpowiednio tysiąc i 40 tysięcy złotych.

Pytania w programie dotyczą wiedzy z bardzo szerokiego zakresu tematycznego. Na ekranie wyświetla się pytanie z czterema wariantami odpowiedzi. Często bywają one podchwytliwe, dlatego niewielu się udało dotrzeć do finału programu, a główna wygrana padła tylko trzy razy.

Swoją przygodę z programem ostatnio zakończyła pani Hanna, która rozpoczęła grę w poprzednim odcinku. Zdążyła odpowiedzieć wówczas na siedem pytań, które zapewniły jej 40 tysięcy złotych. Pytanie, które usłyszała w czwartek zdecydowanie ją jednak przerosło.

Przykładem transhumancji jest:

  • A. wypędzanie owiec na hale
  • B. klonowanie zwierząt
  • C. mit o Minotaurze
  • D. galwanizowanie trupa

Pani Hanna nie znała poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Starała się jednak do niej dojść drogą eliminacji. W pierwszej kolejności wykluczyła więc odpowiedzi A i D. Miała przeczucie, że że przykładem transhumancji może być klonowanie zwierząt.

Uczestniczka podczas swojej gry zdążyła już skorzystać ze wszystkich kół ratunkowych, więc wolała na tym etapie już nie ryzykować. Zrezygnowała z dalszego uczestnictwa w programie, zabierając ze sobą 125 tysięcy złotych wygranej.

Transhumancja to nic innego jak proces wypędzania trzód ustalonymi szlakami. Przykładem transhumancji jest zatem wypędzanie owiec na hale, co mogą potwierdzić rodowici górale. Poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to A.

To nie pierwszy raz, kiedy uczestnik poległ na turystycznym pytaniu. W innym artykule pisaliśmy o uczestniku, któremu ogromną trudność sprawiło pytanie o polskie miasta. On również musiał wtedy pożegnać się z programem i główną wygraną.

Źródło: TVN

Następny artykuł