Turysci.pl
EN 01514199 1923

fot. Marek BAZAK/East News

Hotelarze chcą systemowego wsparcia w organizacji noclegów dla uchodźców

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Hotelarze masowo zaoferowali pomoc uchodźcom z Ukrainy, oferując im darmowy nocleg i wyżywienie. Niestety, pomoc wiąże się z kosztami, a wiele obiektów nie jest w stanie jednocześnie prowadzić działalności charytatywnej i zarobkowej. Dlatego branża oczekuje od rządu systemowego wsparcia w organizacji udzielania noclegów uchodźcom.

Inwazja Rosji na Ukrainę jest wielką tragedią dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy masowo ruszyli w poszukiwaniu schronienia poza granicami swojego kraju. Polacy nie pozostali obojętni na ich krzywdę i wyciągnęli do nich pomocną dłoń.

Ogromnym wsparciem wykazali się również właściciele hoteli, którzy udostępniają bezpłatnie swoje pokoje, wyżywienie, organizują zbiórki rzeczowe, przekazują wsparcie finansowe i potrzebne produkty, a nawet pomagają sprowadzać do Polski rodziny swoich ukraińskich pracowników.

airport-g29b86d154 1280

Turkish Airlines zawiesza sprzedaż biletów do państw trzecich dla Rosjan

CZYTAJ DALEJ

Polscy hotelarze apelują o pomoc do rządu

Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w rozmowie z PAP stwierdził, że trudno dokładnie określić, na jak długo hotelom wystarczy własnych zasobów, by udzielać bezpłatnej pomocy. Przypomnijmy, że branża przez pandemię COVID-19 wciąż jest w bardzo złej sytuacji finansowej.

— Dlatego oczekujemy od rządu systemowego i partnerskiego podejścia do organizacji udzielania noclegów dla uchodźców z Ukrainy — powiedział. Dodał przy tym, że rząd nie powinien wykorzystywać dramatycznej sytuacji i przerzucać ciężaru pomocy na właścicieli obiektów hotelarskich.

Mączyński odniósł się również do pojawiających się w mediach społecznościowych informacji o tym, że hotele podnoszą ceny, wykorzystując kryzys związany z uchodźcami.

Przypomniał, że na długo przed rosyjską agresją na Ukrainę, hotelarze zapowiadali podwyżki w związku z rosnącymi kosztami towarów, a także cenami gazu i energii oraz wynagrodzeń. Cena za nocleg wzrasta również wraz z zajętością pokoi. Podobny mechanizm zarządzania ceną funkcjonuje np. w liniach lotniczych.

— Gdy standardowych pokoi w systemie rezerwacyjnym już nie ma, a pozostały dostępne wyłącznie pojedyncze ekskluzywne apartamenty, to może spowodować to mylne wrażenie, że każdy pokój właśnie tyle kosztuje — wyjaśnił.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Turysci.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

materiały reklamowe

Polska

7 sposobów na letni relaks w Wysokich Tatrach

Czytaj więcej >

Polska

Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Czytaj więcej >

Polska

Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Czytaj więcej >

Polska

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Czytaj więcej >

Polska

Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Czytaj więcej >

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >