Turysci.pl
payment-g4d8bd2958 1280

fot. Pixabay/ Skitterphoto

Hotel w Moskwie wystosował prośbę do swoich gości. Powodem odłączenie Rosji od SWIFT

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Jeden z moskiewskich hoteli poprosi swoich gości o "wcześniejsze uregulowanie rachunku" - przekazał korespondent zagraniczny NBC News, Raf Sanchez, który obecnie przebywa w Moskwie. Jak wyjaśnił, właściciele hotelu "nie są pewni, czy karty kredytowe będą działać po wprowadzeniu sankcji ws. SWIFT".

Pojawiły się już pierwsze skutki zapowiadanego przez odłączenia rosyjskich banków od systemu SWIFT. Przypomnijmy, że USA, Kanada, Unia Europejska i Wielka Brytania we wspólnym oświadczeniu stwierdziły, że tego typu sankcja "odłączy rosyjskie banki od międzynarodowego systemu finansowego".

Pierwsze skutki zapowiadanego odcięcia Rosji od SWIFT

Pierwsze skutki sobotnich zapowiedzi Brukseli pojawiły się bardzo szybko. Według relacji korespondenta zagranicznego NBC News, jego hotel poprosił go o uregulowanie rachunku jeszcze przed zakończeniem pobytu.

- Mój hotel w Moskwie poprosił mnie o wcześniejsze uregulowanie rachunku, ponieważ nie są pewni, czy karty kredytowe będą działać po wprowadzeniu sankcji SWIFT - napisał na Twitterze korespondent zagraniczny NBC News, Raf Sanchez.

Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do "zapewnienia, że pewna liczba rosyjskich banków zostanie usunięta ze SWIFT".

- To powstrzyma je od prowadzenia globalnych operacji i efektywnie zablokuje rosyjski eksport oraz import - poinformowała szefowa KE, Ursula von der Leyen.

Skrót SWIFT oznacza Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej). System łączy 11 tys. podmiotów w 200 krajach i pośredniczy w transakcjach bankowych, a także między giełdami, domami maklerskimi oraz innymi instytucjami finansowymi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Money.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >