Turysci.pl
jak wybrać hotel?

unsplash.com Eunice Stahl

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

Hotel jest ważnym miejscem dla niemal każdego turysty. Wybór odpowiedniego miejsca na wypoczynek jest niezwykle istotny, a hasła reklamowe czy foldery informacyjne nie zawsze wszystko ujawniają. Trzeba jednak szczególnie uważać na takie sfo

Podczas planowania wyjazdu jednym z najważniejszych elementów jest wybór odpowiedniego hotelu. W końcu to w nim będą odpoczywać turyści po całym dniu aktywności, a rano będą przygotowywać się na nowe wrażenia. Niestety może okazać się, że daliśmy się nabrać na reklamę lub nie przeczytaliśmy dokładnie wszystkich informacji, przez co zamiast odpczywać, będziemy się tylko denerwować. Na co warto zwrócić uwagę, żeby dokonać dobrego wyboru?

Jak wybrać hotel, żeby nie żałować?

Czytając ofertę hotelu, zwłaszcza w wyjątkowo niskiej cenie, trzeba uważać na kilka zwrotów, które świetnie reklamują placówkę, jednak nie zawsze są w 100% zgone z rzeczywistością. Zawsze warto samemu zrobć dodatkowy research lub zapytać wprost o interesujące kwestie.

Jedno z najczęstszych kłamstewek dotyczy lokalizacji hotelu. Nie brakuje sytuacji, gdy obiekt opisywano jako położony nad morzem tak naprawdę jest w istocie w nadmorskiej miejsowości, jednak od plaży dzieli go kilkanaście (a czasem nawet kilkadziesiąt) minut spaceru. Takie niedopowiedzenie może mocno rozczarować już na miejscu, dlatego zawsze warto dokładnie sprawdzić, o jaką odległość od morza czy starówki chodzi. Pomocne będzie Google Maps, gdzie jednoznacznie można się przekonać, czy umiejscowienie hotelu jest zadowalające.

Podobnie jest z pokojami z ładnymi widokami. Podczas gdy folder podkreśla urokliwy pejzaż za oknem, może się okazać, że tak jest tylko w najdroższych apartamentach, w reszcie zaś okna wychodzą na drogę, zaplecze, śmietnik lub inne budynki. Lepiej zawczasu ustalić, na co konkretnie będziemy patrzeć za daną cenę.

Wiele hoteli z 3 lub więcej gwiazdkami ma w swojej ofercie spa. Dla wielu turystów to ważny element, bowiem nie tylko chcą poznać okolicę, ale też zaznać nieco relaksu i zadbać o siebie. Nie zawsze jednak uwzględniane jest to, na co w spa można liczyć. Może się okazać, że obiekt posiada jedynie niewielki basen lub saunę uruchmaianą tylko na wyraźną prośbę klienta, a o masażach czy jacuzzi można zapomnieć.

Dla rodzin z dziećmi szczególnie ważne są atrakcje dla najmłodszych. Te mogą wyglądać idealnie na odpowiednio wykadrowanych zdjęciach, a na miejscu można się niemiło zaskoczyć. Zamiast przestronnej sali, na dzieci może czekać mały pokoik ze skromnym wyposażeniem, a plac zabaw może być zaniedbany lub źle wyposażony. W tym wypadku warto sprawdzić opinie w internecie i nie ulegać niskiej cenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: turystyka360.pl

Podobne artykuły

szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >
K2 kolejny atak

Na topie

Kolejna grupa zamierza zdobyć K2. Mają już plan. Dzielą ich tylko godziny

Czytaj więcej >