Turysci.pl
jak wybrać hotel?

unsplash.com Eunice Stahl

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

Hotel jest ważnym miejscem dla niemal każdego turysty. Wybór odpowiedniego miejsca na wypoczynek jest niezwykle istotny, a hasła reklamowe czy foldery informacyjne nie zawsze wszystko ujawniają. Trzeba jednak szczególnie uważać na takie sfo

Podczas planowania wyjazdu jednym z najważniejszych elementów jest wybór odpowiedniego hotelu. W końcu to w nim będą odpoczywać turyści po całym dniu aktywności, a rano będą przygotowywać się na nowe wrażenia.

Niestety może okazać się, że daliśmy się nabrać na reklamę lub nie przeczytaliśmy dokładnie wszystkich informacji, przez co zamiast odpoczywać, będziemy się tylko denerwować. Na co warto zwrócić uwagę, żeby dokonać dobrego wyboru?

Tatry

Zamykają szlak w rejonie Świnicy. TPN zapowiada utrudnienia w poniedziałek

CZYTAJ DALEJ

Jak wybrać hotel, żeby nie żałować?

Czytając ofertę hotelu, zwłaszcza w wyjątkowo niskiej cenie, trzeba uważać na kilka zwrotów, które świetnie reklamują placówkę, jednak nie zawsze są w 100% zgodne z rzeczywistością. Zawsze warto samemu zrobić dodatkowy research lub zapytać wprost o interesujące kwestie.

Jedno z najczęstszych kłamstewek dotyczy lokalizacji hotelu. Nie brakuje sytuacji, gdy obiekt opisywano jako położony nad morzem tak naprawdę jest w istocie w nadmorskiej miejscowości, jednak od plaży dzieli go kilkanaście (a czasem nawet kilkadziesiąt) minut spaceru.

Takie niedopowiedzenie może mocno rozczarować już na miejscu, dlatego zawsze warto dokładnie sprawdzić, o jaką odległość od morza czy starówki chodzi. Pomocne będzie Google Maps, gdzie jednoznacznie można się przekonać, czy umiejscowienie hotelu jest zadowalające.

Podobnie jest z pokojami z ładnymi widokami. Podczas gdy folder podkreśla urokliwy pejzaż za oknem, może się okazać, że tak jest tylko w najdroższych apartamentach, w reszcie zaś okna wychodzą na drogę, zaplecze, śmietnik lub inne budynki. Lepiej zawczasu ustalić, na co konkretnie będziemy patrzeć za daną cenę.

Wiele hoteli z 3 lub więcej gwiazdkami ma w swojej ofercie spa. Dla wielu turystów to ważny element, bowiem nie tylko chcą poznać okolicę, ale też zaznać nieco relaksu i zadbać o siebie. Nie zawsze jednak uwzględniane jest to, na co w spa można liczyć. Może się okazać, że obiekt posiada jedynie niewielki basen lub saunę uruchamianą tylko na wyraźną prośbę klienta, a o masażach czy jacuzzi można zapomnieć.

Dla rodzin z dziećmi szczególnie ważne są atrakcje dla najmłodszych. Te mogą wyglądać idealnie na odpowiednio wykadrowanych zdjęciach, a na miejscu można się niemiło zaskoczyć.

Zamiast przestronnej sali, na dzieci może czekać mały pokoik ze skromnym wyposażeniem, a plac zabaw może być zaniedbany lub źle wyposażony. W tym wypadku warto sprawdzić opinie w internecie i nie ulegać niskiej cenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: turystyka360.pl

Sara Osiecka

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat łączę swoje dwie największe pasje: pisanie i podróżowanie. Dzięki nim trafiłam do redakcji Turyści.pl, gdzie z mogę je połączyć, by zwrócić uwagę osób podzielających moją miłość do zwiedzania świata na istotne problemy związane z turystyką czy podpowiedzieć, jakie miejsca warto zobaczyć. Najbardziej fascynuje mnie urban exploring i mało znane, ale malownicze zakątki Polski. Jako fanka literatury grozy uwielbiam zwiedzać ruiny, o których krążą mroczne legendy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Dzisiaj wchodzi w życie unijny certyfikat covidowy. Dokument umożliwia swobodne przemieszczanie po UE

Czytaj więcej >

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >