Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Horror w turystycznym raju uwielbianym przez Polaków. Rekin na oczach plażowiczów zaatakował mężczyznę
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 09.06.2023 08:13

Horror w turystycznym raju uwielbianym przez Polaków. Rekin na oczach plażowiczów zaatakował mężczyznę

Atak rekina na człowieka
Fot. Canva/Twitter

Do przerażającej tragedii doszło przy jednej z ulubionych plaż turystów w niedzielę. Wypoczywający w wodzie młody mężczyzna został nagle zaatakowany przez rekina. Władze badają przyczyny zdarzenia.  

Do śmiertelnego ataku rekina na człowieka doszło w egipskiej Hurghadzie. Nieświadomy potencjalnego zagrożenia mężczyzna korzystał z uroków pogody i pływał na tamtejszym wybrzeżu.

Atak rekina na człowieka

8 czerwca w czwartek rekin zaatakował człowieka niedaleko plaży Dream Beach nad Morzem Czerwonym w Hurghadzie. Partnerce 24-latka udało się uciec. Drapieżnik początkowo okrążał mężczyznę, następnie przystąpił do ataku i pożarł swoją ofiarę. 

Tuż przed śmiercią człowiek krzyczał “tato, tato”. Jeden z plażowiczów nagrał całe zajście i opublikował je w sieci. W tle słychać, jak przerażeni turyści nie wierzą w to, co widzą. Na filmiku widać, jak człowiek próbuje desperacko walczyć z bestią, jednak mu się to nie udaje. 

Rosjanin zabity przez rekina

Rosyjskie władze potwierdziły, że ofiarą rekina był 24-letni obywatel tego kraju. Miał on na stałe mieszkać w Egipcie, prawdopodobnie ze względu na to, by uniknąć poboru wojskowego. 

"8 czerwca w wyniku ataku rekina w pobliżu 'Dream Beach' (Hurghada) zginął człowiek. W związku z tym prosimy obywateli rosyjskich o zachowanie czujności, gdy przebywają w wodzie, ścisłe przestrzeganie zakazów pływania i nurkowania wydanych przez władze w Egipcie oraz stosowanie się do wezwań straży przybrzeżnej, kiedy nakazuje wyjście z wody" - napisano w komunikacie na Facebooku.

Złapano rekina, który zaatakował Rosjanina

Według doniesień egipskich władz, rekin miał zostać schwytany, a następnie przewieziony do laboratorium. Badania mają ustalić, co było przyczyną ataku. W 2022 roku w Hurghadzie miały miejsce dwa śmiertelne ataki rekinów na ludzi.