Turysci.pl > Polska > Holandia luzuje część restrykcji, ale na podróże trzeba będzie jeszcze zaczekać
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 21:55

Holandia luzuje część restrykcji, ale na podróże trzeba będzie jeszcze zaczekać

holandia znosi restrykcje
Fot. pixabay.com/ Candid_Shots

Premier Holandii Mark Rutte i minister zdrowia Hugo De Jonge podczas wtorkowej konferencji prasowej ogłosili częściowe zniesienie obowiązujących obecnie ograniczeń epidemicznych. Otwarte zostaną m.in. sklepy detaliczne, jednak na turystykę trzeba będzie jeszcze pocz

Premier Holandii ogłosił zniesienie części restrykcji

Mark Rutte podkreślał, że Holandia wciąż znajduje się w trudnej sytuacji, jednak mimo to rząd zdecydował się na złagodzenie części restrykcji. Zwrócił również uwagę na obciążenie szpitali, brytyjski wariant koronawirusa i możliwą trzecią falę zakażeń.

- Jesteśmy ciągle w trudnej fazie [] Zaczynamy jednak stopniowe otwieranie społeczeństwa - zapowiedział. - Społeczne, ekonomiczne i psychologiczne konsekwencje zaczynają się sumować, po prostu mamy dość - mówił.

Sklepy detaliczne będą mogły ponownie przyjmować klientów od 3 marca. Nie będzie to jednak łatwe zadanie - aby zrobić zakupy, trzeba będzie zarejestrować się przez internet cztery godziny wcześniej. Ponadto, na jednym piętrze sklepu będzie mogło przebywać jednocześnie tylko dwóch klientów. Obecnie zamówione przez internet towary, można odbierać na zewnątrz sklepu.

Utrzymana została jednak niestety godzina policyjna, która będzie obowiązywać przynajmniej do 15 marca. Kontrole policji przeprowadzane są w godzinach od 21:00 do 4:30. Ewentualne utrzymanie tej restrykcji zostanie ogłoszone 8 marca.

- Mam nadzieję, że ten środek nie będzie już potrzebny - dodał premier, przypominając, że tego dnia odbędą się wybory do izby niższej parlamentu. Głosowanie odbywać się będzie w dniach 15, 16 i 17 marca, a lokale wyborcze będą czynne do 21.

alisa-anton-qx6gc8aqvfm-unsplash-1614151193.jpg
Haga

Haga, Holandia, fot. Unsplash/ Alisa Anton

Na razie jednak premier nie przekazał dobrych wiadomości dla turystów, którzy chętnie odwiedziliby Holandię. Niestety prawdopodobnie aż do końca marca zostaną utrzymane obostrzenia dotyczące podróżowania.

Wszystkie osoby przybywające do Holandii zorganizowanym transportem zbiorowym (pociąg, samolot, statek, autobus) zobowiązane są do wykazania negatywnego wyniku testu metodą PCR na COVID-19 oraz zw. testu szybkiego.

1 marca zostaną otwarte również szkoły średnie i policealne. Uczniowie będą mogli w nich przebywać jednak tylko przez jeden dzień w ciągu całego tygodnia. Uniwersytety jednak pozostaną w dalszym ciągu zamknięte, będą się mogły odbywać jedynie egzaminy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: RMF24, Tanie-Loty.com.pl