Turysci.pl
Hel wielki skandal

Wikimedia Patryk CC BY-SA 4.0

Skandal na Helu. Turyści nie mogą uwierzyć własnym oczom

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Hel to miejsce, w którym niedawny akt wandalizmy zyskał już rozgłos na całą Polskę. Turysta zniszczył jedną z najpopularniejszych figur w nadmorskim kurorcie. Za swój czyn sprawcy grozi nawet więzienie. To może być jeden z największych skand

Hel nadal żyje skandalem, do którego doszło niedawno. W nocy z 2 na 3 sierpnia mężczyzna, który odwiedzał popularny nadmorski kurort dopuścił się oburzającego czynu na bulwarze w Helu. To właśnie tam stoi figura Neptuna i choć może nie jest tak sławna jak ta stojąca na fontannie w Gdańsku, to niewątpliwie stanowi atrakcję turystyczną. Straty wyceniono na 30 tysięcy złotych, a sprawcy grozi więzienie. Mnóstwo mieszkańców teraz musi podziwiać oszpeconego władcę mórz.

Neptun, który zdobił Hel, w wyniku działań 22-letniego turysty stracił penisa. Jak relaconują media, mężczyzna miał kopać wyrzeźbione przyrodzenie figury, aż doprowadził do uszkodzenia. Za swoje zachowanie mężczyzna został już zatrzymany i przesłuchany. Z ten akt wandalizmu grozi mu nawet 5 lat więzienia. Policja przyznała, że nie miała problemów z odnalezieniem winowajcy.

Hel w cieniu skandalu związanego z 22-letnim turystą

Po tym, jak w miejscowości Hel doszło do skandalu związanego ze zniszczeniem figury Neptuna. 22-letni mężczyzna w nocy z niedzieli na poniedziałek znalazł się na bulwarze, podszedł do atrakcji turystycznej i zaczął ją kopać. W wyniku jego zachowania doszło do uszkodzenia posągu. Turysta najprawdopodobniej nie miał jednak świadomości, że bulwar obserwowany jest przez kilka kamer. Dzięki temu policjanci nie mieli trudnego zadania do wykonania.

Po tym, jak funkcjonariusze obejrzeli nagrania kamer z bulwaru w miejscowośic Hel, szybko ustalili tożsamość 22-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna pochodzi z Warszawy. Niedługo później doszło do zatrzymania i przesłuchania wandala, który usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Po przesłuchaniu i pozostałych został wypuszczony do domu. Teraz jednak grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcy natomiast muszą poczekać na renowację uszkodzonej figury.

Niestety Hel na własnej skórze odczuł to, jak nieodpowiedzialni mogą być turyści. Chociaż akt wandalizmów może niektórych bawić, to powinniśmy pamiętać, że podczas wypoczynku i nie tylko, musimy poszanować cudze mienie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o gorzkiej sytuacji związanej z turystami w Kołobrzegu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: RMF 24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >