Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Gwałt zbiorowy na Cyprze. Przerażające szczegóły wychodzą na jaw
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.09.2023 19:00

Gwałt zbiorowy na Cyprze. Przerażające szczegóły wychodzą na jaw

Basen
Fot. Shuttertock/Chandra Ramsurrun

Życie 20-letniej turystki z Wielkiej Brytanii już nigdy nie będzie takie same. Wypoczywając na Cyprze, pięciu obywateli Izraela miało dokonać na niej brutalnej napaści seksualnej.

Mężczyznom postawiono zarzuty w sprawie. Grozi im dożywocie.

Horror młodej turystki na Cyprze

Jak informuje “Times of Israel” 20-letnia turystka z Wielkiej Brytanii przeżyła prawdziwy koszmar podczas swojej podróży na Cyprze. Zeznała, że pięciu obywateli z Izraela miało ją zgwałcić podczas imprezy odbywającej się w jednym z hoteli. Kobieta wówczas pływała w basenie, kiedy nagle została siłą wyciągnięta z wody. Mężczyźni mieli zabrać ją do pokoju i tam dokonać zbiorowego gwałtu.

Jak tylko kobieta wróciła do Wielkiej Brytanii, natychmiast odezwała się do adwokata z grupy Justice Abroad. Służby ujawniły, że pokrzywdzona miała otarcia i liczne siniaki. W pokoju hotelowym z kolei znaleziono ślady krwi. 

Mężczyznom z Izraela postawiono zarzuty

W poniedziałek 18 września pięciu obywatelom z Izraela postawiono zarzuty w sprawie gwałtu, molestowania, uprowadzenia i napaści na młodą 20-letnią turystkę. Od 4 września przebywają w areszcie.

Jak podaje “Times of Israel”, prawnik reprezentujący grupę sprawców Jannis Habaris stwierdził, że zeznania domniemanej ofiary mogą nie pokrywać się z rzeczywistością. Sami mężczyźni także nie przyznają się do popełnionego czynu. “W obecnej sytuacji nie uważamy, że popełniono jakiekolwiek przestępstwo” - powiedział Abroad. Jeżeli jednak podejrzani zostaną uznani za winnych, będzie grozić im nawet dożywocie. 

Bezpieczeństwo w popularnych zagranicznych kurortach

Do mediów wielokrotnie docierały informacje o brutalnych napaściach na młode turystki. Niektóre sytuacje kończyły się tragicznie. Wydawać by się mogło, że w hotelu w popularnym kurorcie powinniśmy czuć się bezpiecznie, jednak będąc w obcym kraju, warto zachować szczególną ostrożność i otaczać się bliskimi osobami.