Turysci.pl
calvin-hanson-POqJeWrVfnU-unsplash (1)

fot. Pixabay

Grecja zaostrza restrykcje wjazdowe. Obowiązkowe testy nawet dla zaszczepionych

10 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Od 19 grudnia wszystkie osoby przybywające do Grecji będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność Covid-19 – poinformowało ministerstwo zdrowia. Nowe zasady będą dotyczyły również osób zaszczepionych. 

Władze Grecji podjęły decyzję o zaostrzeniu restrykcji granicznych dla podróżujących. Wynika to z obawy przed rozprzestrzeniającym się na świecie nowym wariantem Omikron.

Grecja zaostrza restrykcje wjazdowe

Zgodnie z nowymi zasadami, wszystkie osoby podróżujące do Grecji będą musiały przedstawić negatywny test PCR na obecność Covid-19. Badanie będzie musiało zostać wykonane nie wcześniej niż 48 godzin przed podróżą.

Co więcej, nowe zasady wjazdu obejmą wszystkich odwiedzających, a zatem również zaszczepionych i ozdrowieńców. Przepisy wchodzą w życie od niedzieli 19 grudnia, od godziny 6 rano.

Greckie ministerstwo zdrowia podkreśla, że nowe restrykcje wynikają z obawy przed wariantem Omikron, a władze chcą uniknąć rozprzestrzeniania się nowego wariantu po kraju.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyne ograniczenie, które w ostatnim czasie zdecydowała się podjąć Grecja. Kilka dni temu tamtejszy rząd ogłosił skrócenie terminu ważności certyfikatów covidowych dla ozdrowieńców.

Dokument dla osób, które przechorowały Covid-19, będzie od teraz ważny przez 90 dni (wcześniej było to 180 dni). Warto podkreślić, że certyfikat jest potrzebny, aby korzystać z zamkniętych obiektów publicznych, jak restauracje czy transport zbiorowy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >