Turysci.pl
Grecja

fot. Pixabay/ Tama66

Grecja zaostrza restrykcje od 16 lipca. Restauracje i bary tylko dla zaszczepionych

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja wprowadza od 16 lipca nowe zasady sanitarne w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta COVID-19. Restauracje będą czynne jedynie dla osób zaszczepionych oraz tych z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Grecja zmaga się z wariantem koronawirusa Delta, która jest bardziej zaraźliwa od pierwszej wersji SARS-CoV-2. Z tego powodu wprowadzają nowe restrykcje sanitarne, które dotkną także turystów.

szlak

Szlak na Skrajny Granat zamknięty od jutra z powodu remontu

CZYTAJ DALEJ

Restauracje w Grecji tylko dla zaszczepionych

Od soboty posiłki wewnątrz restauracji będą mogły zjeść jedynie osoby zaszczepione. Wszyscy klienci będą musieli zajmować miejsce siedzące.

Nowe zasady sanitarne będą obowiązywać do sierpnia. Regulacje nie dotyczą jednak klientów lokali funkcjonujących na świeżym powietrzu.

- Jest kluczowe, byśmy nie wywierali wrażenia, że tracimy kontrolę nad pandemią i żeby nasz przemysł turystyczny mógł funkcjonować normalnie - powiedział minister rozwoju i inwestycji Adonis Jeorjadis podczas konferencji prasowej.

- Kierunek greckiej gospodarki będzie zależny od tego, jak skutecznie zastosujemy się do środków bezpieczeństwa i będziemy kontrolowali pandemię - dodał.

W ramach walki z koronawirusem rząd Grecji wprowadził aplikację COVID FREE GR. Będzie ona dostępna w większości przedsiębiorstw. Pozwoli ona na skanowanie europejskich cyfrowych świadectw szczepień oraz wyników testów PCR bądź ekspresowych na obecność koronawirusa.

Grecja za wszelką cenę zamierza ożywić sektor turystyczny jeszcze tego lata, pomimo wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Rozwój pandemii napędza przede wszystkim rozprzestrzenianie się wariantu Delta.

W Grecji w pełni zaszczepiło się ponad 40 proc. obywateli. Turyści mogą wjechać do tego kraju tylko pod warunkiem, przyjęcia pełnej szczepionki lub wykonania testu PCR w stronę Covid-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >