Turysci.pl
Grecja

fot. Pixabay/ dimitrisvetsikas1969

Grecja na dniach otworzy się dla wszystkich turystów. Trwają ostatnie przygotowania

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja od 15 maja otwiera się na zagranicznych turystów. Od jutra jednak zniesiona zostanie już część restrykcji. Turyści muszą też jednak przygotować się na ważną zmianę. Dotyczy ona restauracji i barów.

Grecja już 19 kwietnia zniosła kwarantannę dla podróżnych m.in. z Unii Europejskiej. Od jutra jednak obowiązywać tam będą zupełnie nowe zasady, a następnego dnia wpuszczeni do kraju zostaną zagraniczni turyści.

Grecja od jutra luzuje ograniczenia

Od 14 maja zostać otwarte zostaną wszystkie muzea, a godzina policyjna zostanie skrócona i potrwa od 00:30 do 5 rano. Nie będzie już konieczności wysyłania SMS-a, aby wyjść z domu. Przywrócone zostaną również podróże krajowe.

Od 21 maja natomiast ponownie otwarte zostaną kina plenerowe. Warunkiem jest jednak utrzymanie 75-procentowego limitu widowni. Tydzień później, 28 maja, ponownie będzie można organizować wydarzenia kulturalne na żywo i pokazy na świeżym powietrzu. Na razie jednak tylko z miejscami siedzącymi.

Plaże w Grecji są już otwarte od 8 maja z zastrzeżeniem, że wszystkie parasole i leżaki mają być ustawione co najmniej cztery metry od siebie, a sprzęty powinny być też regularnie dezynfekowane. Wszystkie osoby pracujące w barach plażowych, a także inne osoby z obsługi mają być poddawane cyklicznym testom w stronę Covid-19.

world-6149836 1280

Niemcy wprowadzają ułatwienia dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Polacy skorzystają dopiero 19 maja

CZYTAJ DALEJ

Turyści muszą jednak przygotować się na jeszcze jedną ważną zmianę. Co najmniej przez cały maj nie będzie można tam poszczać muzyki, co spotkało się z bardzo negatywnym odbiorem.

Grecki sekretarz generalny ds. handlu i ochrony konsumentów Panagiotis Stampoulidis podkreśla jednak, że takie jest zalecenie krajowych ekspertów ds. zdrowia. Według nich goście muszą mówić głośniej lub krzyczeć, aby przekrzyczeć muzykę, co zwiększa ryzyko przenoszenia się koronawirusa.

Klientom zaleca się również zasłaniania nosa i ust także przy stoliku, o ile w danym momencie nie jedzą i nie piją.

Po oficjalnym starcie sezonu w Grecji otwarte zostaną również wszystkie hotele, restauracje oraz lotniska.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Money.pl

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >