Kraków cios branżyFot. Pexels.com @nappy (zdjęcie ilustracyjne)

Dopiero znieśli wizy dla Polaków, a już wyznaczyli nowe zasady przekraczania granicy dla podróżnych

Granica Turcji w najbliższym czasie będzie szczegółowo kontrolowana w związku z nową i bardzo zaraźliwą mutacją koronawirusa. Podróżni, którzy będą chcieli wjechać na teren kraju, będą musieli posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2. Dotyczy to wszystkich przemieszczających się w tym kierunku.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy Turcja wprowadza kolejne obostrzenia dotyczące przekraczania granicy
  • jak długo mają obowiązywać nowe procedury podróżowania do Turcji
  • jakie będzie postępowanie w przypadku braku odpowiednich zaświadczeń

Granica z Turcją będzie podlegała nowym zasadom. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Mleczne Podróże od poniedziałku 28 grudnia 2020 roku podróżni wybierający się do Turcji będą musieli okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa.

Turecka granica stopniowo będzie kontrolowana coraz bardziej szczegółowo. Ma to związek z nową potencjalnie bardzo zaraźliwą mutacją koronawirusa. Wiadomość o wprowadzeniu obostrzeń dotyczących przemieszczania się do kraju opublikował turecki minister zdrowia doktor Fahrettin Koca.

Kolejna granica z obostrzeniami. Testy PCR przed przyjazdem do Turcji

To już kolejna granica z zaostrzonymi ograniczeniami w ostatnim czasie. Coraz więcej krajów – już nie tylko europejskich – wprowadza większy reżim sanitarny, by przeciwdziałać trzeciej fali zarażeń i nowej odmianie koronawirusa.

Od osób przemieszczających się samolotami do Turcji wymagane będą negatywne wyniki testu PCR. Badania trzeba będzie zrobić nie więcej niż 72 godziny przed przekroczeniem tureckiej granicy. To oznacza kolejne komplikacje w podróżowaniu.

Osoby bez negatywnego wyniku testu PCR, nie będą mogły wejść na pokład samolotu do Turcji – treść komunikatu tureckiego ministra zdrowia cytuje portal Mleczne Podróże.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Mleczne Podróże ograniczenia w podróżowaniu mają obowiązywać aż do 1 marca 2021 roku i będą wprowadzane etapami. Od 28 grudnia nowe zasady obowiązują osób podróżujących samolotami.

Wraz z 30 grudnia nowe zasady będą obowiązywały już wszystkich podróżnych – zarówno tych przemieszczających się drogą powietrzną, jak i lądową oraz morską. Co ciekawe, zgodnie z przekazanymi informacjami, obostrzenia mają dotyczyć nawet pasażerów tranzytowych.

Granica z Turcją pilnie strzeżona. Bez testu nie wejdziecie na pokład

Granica nie będzie mogła być przekroczona przez pasażerów samolotu, którzy nie przedstawią negatywnych wyników testu na obecność koronawirusa. Takie osoby nie zostaną wpuszczone na pokład maszyny.

Na prośbę naszego Ministerstwa Zdrowia wszyscy pasażerowie przyjeżdżający z zagranicy począwszy od 28 grudnia zostaną poproszeni o przedstawienie negatywnych wyników testu na obecność wirusa PCR uzyskanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed wejściem na pokład, w ramach walki Turcji z Covid – komunikat CEO linii Turkish Airlines cytuje serwis Mleczne Podróże.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Mleczne Podróże, jeśli podczas kontroli na przejściu lądowym podróżny nie okaże zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa, zostanie skierowany na obowiązkową kwarantannę.

Do zrobienia testu zobowiązane będą też osoby, które w ciagu ostatnich 10 dni przebywały na terenie Wielkiej Brytanii, RPA lub Danii. To istotna wiadomość dla podróżnych, zwłaszcza że jeszcze do niedawna Turcja nie wprowadzała na granicy dużych obostrzeń. Wielu Polaków spędzało tam jesienne urlopy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Mleczne Podróże

Następny artykuł