wiadomości zamknęli krajFot. turysci.pl

Zamknęli kraj przed cudzoziemcami. Popularne wśród podróżnych państwo podjęło decyzję. Klamka zapadła

Japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło wiadomości o zamknięciu kraju przed cudzoziemcami. W związki z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa, która potencjalnie może być bardzo zaraźliwa, czasowo zakazano wjazdu na teren kraju osobom, które nie są obywatelami. Liczba zachorowań i zgonów w ostatnim czasie znacznie wzrosła w tym regionie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są wyjątki i kto ma prawo podróżować do Japonii
  • kiedy zakaz wchodzi w życie i jak długo ma obowiązywać
  • jak wygląda obecna sytuacja w Japonii

Według wiadomości przekazanych przez portal Onet.pl japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło zakaz wjazdu dla cudzoziemców. Po wykryciu bardzo zaraźliwej mutacji koronawirusa władze kraju chcą jak najszybciej przeciwdziałać się rozprzestrzenianiu patogenu. Zaostrzono też procedury przemieszczania się dla obywateli.

Z wiadomości przekazanych przez japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o zakazie wjazdu dla cudzoziemców, który wejdzie w życie w poniedziałek 28 grudnia i będzie obowiązywał aż do 31 stycznia 2021 roku. To już kolejne jeszcze surowsze restrykcje władz w ostatnim czasie – wcześniej zakazano wjazdu na teren kraju osobom z Wielkiej Brytanii oraz RPA.

Wiadomości z Japonii: ruch podróżnych z innych krajów zostaje wstrzymany

Jak donoszą wiadomości opublikowane przez portal Onet.pl, niedawno japońskie władze zakazały wjazdu osobom przemieszczającym się z Wielkiej Brytanii oraz RPA po tym, jak u siedmiu podróżnych z tych regionów wykryto nową odmianę koronawirusa.

Restrykcje zostały zaostrzone także wobec obywateli Japonii. Wyjątek, zgodnie z którym mogli oni unikać obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny, został zawieszony. Teraz samoizolacja jest konieczna po przekroczeniu granicy z Japonią – zarówno dla Japończyków, jak i zagranicznych rezydentów.

Obecnie przed lotem do Japonii obowiązkowe jest posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 zrobionego co najmniej 72 godziny przed wylotem. Wiele wskazuje na to, że obecnie ruch turystyczny w tym kierunku zostanie drastycznie ograniczony aż do końca stycznia 2021 roku.

Coraz bardziej dramatyczne wiadomości: rekordy zarażeń i zgonów w Japonii

Chociaż japońskie władze wielokrotnie przekazywały mieszkańcom wiadomości z prośbą o ograniczenie mobilności w okresie świątecznym, to niestety statystyki stają się coraz bardziej niepokojące. Od listopada w Japonii rozprzestrzenia się już trzecia fala zarażeń.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Onet.pl, w ciągu ostatniej doby liczba wyzyrytch infekcji wzrosła o 3700 – obecnie wynosi już 217 312 osoby. Zaledwie w ciągu ostatnich niespełna dwóch miesięcy zaraziło się aż 100 tysięcy mieszkańców.

Z danych wynika, że śmierć w wyniku COVD-19 poniosło 3213 osób. W samym Tokio zmarło 949 osób. W zeszłym tygodniu w stolicy Japonii wprowadzono najwyższy alert dotyczący obciążenia służby zdrowia. Jest to najbardziej dotknięte przez pandemię miasto w kraju.

Chociaż sytuacja staje się coraz trudniejsza, według oceny premiera Yoshihide Sugi obecnie nie ma potrzeby ogłaszania już po raz kolejny stanu wyjątkowego. Władze nie planują w najbliższym czasie ograniczania działalności firm oraz kontaktów społecznych.

W związku z niepewną sytuacją i wchodzącymi w życie ograniczeniami odradzamy podróżowanie do Japonii w najbliższym czasie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zakazie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Powodem także jest nowa odmiana koronawirusa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł