góry i niefortunne zdjęcieFot. facebook.com/ Tatromaniak

Pokazała zdjęcie z gór. Popełniła błąd, internauci od razu zauważyli

Góry wymuszają na turystach określone zachowania, a gdy ktoś się wyłamie, od razu zostanie zauważony. Niestety jedno zdjęcie potrafi podzielić grupę i doprowadzić do kłótni. Przekonała się o tym młoda kobieta, która pochwaliła się zdjęciem z wycieczki w góry.

Góry są piękne, lecz żeby po nich chodzić, trzeba się dobrze przygotować. Oprócz kondycji fizycznej istotną kwestią jest sprzęt i ubranie. To ostatnie wzbudziło wiele kontrowersji, gdy turystka zamieściła zdjęcie na grupie "Tatromaniacy" na Facebooku. Nie spodziewała się takich reakcji, ponieważ chciała pokazać, że dotarła w piękne miejsce, tak jak wiele innych osób.

Góry są dla wszystkich

"Tatromaniacy" to publiczna grupa na Facebooku skierowana do miłośników Tatr i Podhala, a także Orawy, Spiszu i szeroko pojętej turystyki górskiej. Ma ponad 160 tys. członków, którzy codziennie dzielą się informacjami na temat wypraw na szlak, sprzętu, pogody czy wypadków. Czasem pojawiają się prywatne zdjęcia z wycieczek, wywołując przeróżne reakcje.

Niedawno młoda dziewczyna wstawiła zdjęcie, na którym pozuje w pobliżu Wodospadu Skok w Tatrach Wysokich na Słowacji. Niestety popełniła błąd, nie sprawdzając wcześniejszych reakcji pod zdjęciami atrakcyjnych kobiet. Okazuje się, że część osób w tej grupie atakuje dziewczyny za to, że są ładne i nie boją się tego pokazać. Wysportowana blondynka w krótkich szortach i sportowym staniku to dla nich obiekt, na którym mogą wyładować frustrację.

Komentarze nie na miejscu

Pod fotografią bardzo szybko pojawiło się 2 tys. polubień i 500 komentarzy. Administrator zablokował jednak możliwość dalszego komentowania, ponieważ wiele uwag pod adresem dziewczyny było nie smacznych i niestosownych. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki, chociaż żadne z nich jej nie zna. Komentowali nie tylko strój, który jest jej indywidualnym wyborem, ale też nawiązywali do inteligencji.

- Ktoś tu się najwidoczniej próbuje dowartościować. Fota z cyklu "patrzcie i podziwiajcie piękna ja". Spoko na drugi raz proszę więcej gór - napisała jedna z internautek.

- Trzeba było się w ogóle rozebrać, nikt by różnicy nie zauważył - napisała inna.

Niewiele osób nawiązało do gór i pięknego miejsca w tle. Pojawiły się głosy w obronie młodej kobiety, jednak zostały przytłoczone ogromną ilością nieprzyzwoitych komentarzy. Jeden z internautów zauważył, że strój do chodzenia po górach ma być przede wszystkim wygodny, więc nikt nie może mieć pretensji do turystki o to, co ma na sobie. To był upalny dzień, więc grubsza odzież nie była konieczna. Warto zauważyć, że na nogach dziewczyny są buty trekkingowe i długie skarpetki, co świadczy o przemyślanej decyzji dotyczącej stroju.

góry

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł