Turysci.pl
Google Maps wirtualna podróż

Fot. Twitter @TeacherUFO

Zwiedzał okolicę na Google Maps. Nie mógł uwierzyć w widok przed swoim domem

8 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Przeglądając z nudów Google Maps, pewien internauta odbywał wirtualne podróże po swojej okolicy. W pewnym momencie zamarł – zauważył kadr przedstawiający jego nieżyjącego już ojca, który stał na posesji i czekał na swoją żo

Google Maps to bardzo ciekawe narzędzie, które szczególnie w zeszłym roku mogło cieszyć się dużą popularnością. Gdy w wyniku pandemii w wielu krajach na całym świecie wprowadzono lockdown, a loty międzynarodowe zostały zawieszone, każdy, kto miał dostęp do internetu, mógł podróżować wirtualnie.

Znudzony ograniczonymi możliwościami podróży użytkownik Twittera „TeacherUFO” poruszał się po Japonii, zwiedzając okolice. W pewnym momencie natknął się na region, w którym mieszkał jego ojciec. Internauta nie mógł powstrzymać wzruszenia, widząc w kadrze nieżyjącego od 7 lat tatę, który czekał na posesji swojego domu jak gdyby nigdy nic.

Po zobaczeniu zmarłego ojca w Google Maps, internauta napisał do firmy

Korzystając z Google Maps, internauta nie spodziewał się, że będzie miał okazję zobaczyć ojca, który zmarł 7 lat temu. Wszystko dzięki opcji Street View, która stwarza wrażenie, że sami przemierzamy ulice oraz inne przeglądane obszary.

W związku z tym niezwykłym zdarzeniem internauta zatrzymał się myślami w rodzinnych okolicach i postanowił napisać maila do firmy Google. W treści mężczyzna poprosił przedsiębiorstwo informacyjne, by nie aktualizowało zdjęć ulicy z uwagi na jego ojca. Syn chciał, aby już na zawsze pozostał w kadrze Google Maps.

Był cichym, ale dobrym ojcem. (...) Mam nadzieję, że zdjęcie to pozostanie tam już na zawsze – słowa internauty cytuje „Daily Star”.

Internauta pochwalił się tą niecodzienną historią za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego wpis na Twitterze dotarł już do 700 tysięcy osób i udostępniono go 100 tysięcy razy. Nadal nie wiadomo jednak, jaka będzie odpowiedź firmy Google. Być może bohater tej viralowej historii już zawsze będzie mógł odwiedzać rodzinne okolice i wspominać zmarłego ojca.

Fot. Twitter @TeacherUFO

Google Maps i Street View: kiedy może się przydać?

Wspomniana historia z Google Maps opisuje niecodzienne wydarzenie, jednak narzędzie firmy ma też praktyczne zastosowanie dla turystów, które może nam się przydać podczas wycieczek. I nie chodzi jedynie o wirtualne podróże po świecie w okresie pandemii.

Korzystając z opcji Street view, możemy obejrzeć okolice miejsc, do których zamierzamy się wybrać na urlop czy nawet weekendowy wypad. Jest szczególnie przydatne, jeśli mamy zamiar odwiedzić jakiś region po raz pierwszy w życiu i nie bardzo wiemy, czego możemy się spodziewać.

Dzięki tej technologii możemy sprawdzić, jak prezentują się największe obiekty turystyczne, ale równie dobrze mamy też możliwość rozejrzeć się po okolicy, w której chcemy wynająć nocleg na czas wyjazdu. Warto jednak pamiętać, by zawsze sprawdzić, czy kadry są aktualne.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kobiecie, która odwiedziła Szklarską Porębę podczas narodowej kwarantanny i podzieliła się wrażeniami. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >