Turysci.pl > Europa > Gdzie lecieć na wakacje w marcu? Kto zajrzy do Walencji na Święto Ognia, nie rozczaruje się
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 24.02.2023 12:31

Gdzie lecieć na wakacje w marcu? Kto zajrzy do Walencji na Święto Ognia, nie rozczaruje się

None
pixabay/Pàtrocle

Niektórzy turyści w oczekiwaniu na wakacje decydują się na krótki urlop już w marcu. Wtedy pojawia się pytanie, gdzie najlepiej udać się, aby wraz z początkiem wiosny zobaczyć interesujące miejsce, w którym nie można narzekać na nudę. Okazuje się, że bardzo ciekawą propozycją na taki wyjazd może być Walencja i obchodzone w niej Święto Ognia, czyli Las Fallas.

Hiszpania to kierunek obierany przez turystów przez cały rok. Jednak planując urlop w marcu, warto rozważyć podróż do Walencji, gdzie obchodom Święta Ognia towarzyszy masa atrakcji. Wtedy całe miasto zmienia się w jeden wielki festiwal artystyczny, który na pewno zrobi ogromne wrażenie na przyjezdnych.

Festiwalu sztuki Las Fallas w Walencji

Co roku w marcu Walencja zmienia się w ogromny park rozrywki, w którym odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Festiwal sztuki Las Fallas to nie tylko święto, które obchodzą miejscowi, ale także znakomita przygoda dla turystów. 

Historia Święta Ognia sięga aż XVI wieku, kiedy miejscowi cieśle paląc drewniane konstrukcje, obchodzili święto swojego patrona św. Józefa. W tym roku obchody rozpoczęły się już na początku lutego, jednak kulminacyjny moment, który zawsze przyciąga najwięcej zainteresowanych, wypada na dni 15-19 marca

To wtedy ulice toną milionem barw wielkich figur rzeźbiarskich, które miejscowi nazywają ninotami. Najczęściej przedstawiają one w karykaturalny sposób celebrytów, polityków oraz postacie z bajek i filmów. Wykonuje się je z gipsu, drewna, styropianu i innych niezbędnych materiałów. Obchodom towarzyszą także pokazy sztucznych ogni. Natomiast zwieńczeniem festiwalu jest spalenie wszystkich figur ostatniego dnia równo o północy.

Walencja.jpg
unsplash/Marcelo
Walencja (1).jpg
unsplash/Marcelo
Gdzie pojechać na urlop w marcu? Malta z pewnością dostarczy wielu wrażeń

Jak dostać się do Walencji?

Turyści z Polski, którzy wybierają się do Walencji na Las Fallas, czyli obchody Święta Ognia mogą dostać się tam dzięki przewoźnikom tanich linii lotniczych. Takie połączenie oferuje bowiem choćby Ryanair.

Jeśli chcesz spędzić weekend pełen wrażeń i uczestniczyć w ważnym dla mieszkańców Walencji święcie, chcąc dostać się tam z Polski, powinieneś zaplanować urlop w dniach 18-21 marca.

Najkorzystniejsze cenowo połączenie w tym okresie to lot z Warszawy. Startuje on o godzinie 7, choć warto zwrócić uwagę na fakt, że korzystających z niego podróżnych czeka przesiadka w Brystolu. Na miejscu będą o godzinie 21:45. Natomiast podróż powrotna rozpocznie się 21 marca o godzinie 11:20, a podczas niej czeka ich przesiadka w Londynie. Koszt lotów dla jednej osoby to 801 zł.

Warszawa-Walencji.jpg

Chcąc dostać się do Walencji w tych dniach z Poznania, należy wybrać lot o godzinie 19:10 z przesiadką w Budapeszcie, aby na miejscu być kolejnego dnia o 8:45. Droga powrotna to wylot o 11:20 z przesiadką w Londynie, natomiast w tym przypadku z powrotem w Poznaniu podróżni będą o 21:05. Cena obu połączeń dla jednej osoby to 836 zł.

Poznań-Walencja.jpg

W tym terminie w tę samą podróż mogą wybrać się także podróżni z Krakowa. Jednak to opcja zdecydowanie dla turystów, którzy przy okazji chcą zwiedzić inne interesujące miasta w Europie. Ze stolicy Małopolski samolot wystartuje o 19:50. Zanim kolejnego dnia podróżni wylądują w Walencji o 20:35, czeka ich międzylądowanie w Norymberdze. Podobnie w drodze powrotnej - samolot wystartuje o 18:00, lecz tam turystów czeka przystanek w Mediolanie, skąd do Krakowa wrócą kolejnego dnia o 18:40. Za takie połączenia zapłacą 859 zł.

Kraków-Walencja.jpg

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].


źródło: visitvalencia.com; fly4free.pl

Tak przechytrzył Ryanaira. Nowy poziom "januszowania" osiągnięty?
Pasażer taniej linii lotniczej Ryanair pokazał, do czego jest się w stanie posunąć, aby przechytrzyć irlandzkiego przewoźnika. Twierdzi, że w ten sposób może sporo zaoszczędzić, nie płacąc za bagaże, jednak sami internauci zauważają, że są pewne granice dobrego smaku. Nie ma się co dziwić, że nagranie opublikowane na TikToku szybko stało się hitem w sieci. Znany z satyrycznego poczucia humoru Lucian Mihai Koncz udostępnił materiał wideo, na którym pokazał, w jaki sposób zaoszczędzić na opłatach za dodatkowy bagaż. Do tej pory widzieliśmy już wiele sposobów, chociażby niszczenie walizki, aby spełniała wymogi wymiarowe tuż przed wejściem na pokład, jednak sposób ta metoda mocno nas zaskoczyła.
Czytaj dalej
Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów
Kolejne europejskie państwo zapowiada, że już niebawem na lotniskach w życie wejdą zmiany, na które turyści czekają od dawna. Mianowicie na dwóch największych portach lotniczych w Hiszpanii ma przestać obowiązywać limit płynów i nakaz wyciągania laptopów podczas kontroli z bagażu podręcznego. Długo oczekiwana rewolucja zacznie obowiązywać szybciej niż przewidywano.Nie tak dawno o zmianach dotyczących płynów i sprzętu elektronicznego w bagażu podręcznym poinformowała Wielka Brytania. Teraz władze Hiszpanii zdecydowały, że również u nich przyszedł czas na pójście na rękę podróżujących samolotami. To bez wątpienia jedna ze zmian w podróżowaniu, która ma zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników.
Czytaj dalej