Turysci.pl
Gdyńskie kąpieliska otwarte od 25 czerwca

fot. wikimedia.org/Deway/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Gdyńskie kąpieliska mają zostać otwarte 25 czerwca

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Gdyńskie kąpieliska zgodnie z planem mają zostać otwarte 25 czerwca. Obecnie plaże szykowane są na przyjazd turystów, a ratownicy zakończyli już przegląd dróg ewakuacyjnych. Działania te mają zapewnić bezpieczeństwo urlopowiczom.

  • Ratownicy z Gdyni przygotowują się do sezonu letniego. Sprawdzono już wszystkie drogi ewakuacyjne

  • Gdyńskie kąpieliska w sezonie letnim mają działać od godziny 9:30 do 17:30 - w tym czasie nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwać będą ratownicy

  • Ogłoszono, że otwarcie kąpielisk w Gdyni planowane jest na 25 czerwca

Nadmorskie kąpieliska już niedługo oblegane będą przez tłumy urlopowiczów z całej Polski. Jak każdego lata, kurorty spodziewają się tysięcy ludzi wypoczywających na plażach, kąpiących się i beztrosko spacerujących wybrzeżem.

To jednak czas podwyższonej gotowości ratowników. Przez całe lato będą oni patrolowali m.in. gdyńskie plaże, by nikomu nie stała się krzywda. Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie Gdynia.pl, ustalono już datę otwarcia kąpielisk oraz godziny, w których będą one obserwowane przez profesjonalnych ratowników.

Kiedy otworzą kąpieliska w Gdyni?

Gdynia.pl informuje, że zakończono już przegląd dróg ewakuacyjnych. Są to miejsca, z których można przetransportować osobę poszkodowaną do miejsca przyjazdu karetki, gdy zdarzy się wypadek.

Przegląd taki wykonywany jest profilaktycznie każdego roku. Ratownicy muszą się upewnić, czy od czasu ostatniego sezonu letniego droga nie uległa zniszczeniu lub coś jej nie blokuje. Mowa tu m.in. o ewentualnym zablokowaniu jej przez drzewo powalone przez sztorm lub podmyta przez fale.

Łącznie skontrolowano teren od plaży Śródmieście, aż do wejścia numer 20. Znajduje się ono na granicy z Sopotem. Jest to odległość wynosząca ponad 6 kilometrów w jedną stronę.

Zgodnie z informacjami Gdynia.pl, pomyślnie test przeszły testy: 6, 7, 9, 10, 11, 13, 16, 18, 19 oraz zjazd techniczny zlokalizowany niedaleko przystani rybackiej w Orłowie.

Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu podkreślił w rozmowie z Gdynia.pl, że „od początku działania gdyńskich kąpielisk pod egidą GCS, nie utonęła żadna osoba". Zaznaczył, że jest to zasługą profesjonalnych, gdyńskich ratowników. Nie oznacza to jednak, że nie dochodzi tam do sytuacji niebezpiecznych - w 2020 roku doszło do 45 interwencji medycznych, a życie 7 poszkodowanych było zagrożone. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Zgodnie z komunikatem, oficjalne otwarcie gdyńskich kąpielisk planowane jest na 25 czerwca. Oznacza to, że kąpieliska: Orłowo, Śródmieście, Redłowo i Babie Doły będą patrolowane przez ratowników w godzinach od 9:30 do 17:30.

Obecność profesjonalistów nie powinna jednak zwalniać z odpowiedzialności samych wczasowiczów. Pamiętajmy, by nad morzem zachowywać się odpowiednio: szanować ludzi wokół, nie łamać zasad obostrzeń sanitarnych oraz nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Niezalecane jest też zasypianie na pływającym materacu, o czym przekonał się urlopowicz z Kołobrzegu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gdynia.pl

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >